BAŞKAN AYDIN’DAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

BAŞKAN AYDIN’DAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Belediye Başkanı Bekir Aydın yayınladığı mesajında;

Engellilerin Engeli Olmayalım.

10-16 Mayıs tarihleri arası, dünyada ve ülkemizde engelliler haftası olarak düzenlenmiştir. Bu haftanın amacı, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına dikkat çekmektir. Elbetteki bu bir hafta da anlamlı ve önemlidir fakat bizim gayemiz, 52 hafta, 365 gün engelli dostlarımızın sorunlarımla ilgilenmek ve onları daha iyi anlayabilmek için çalışmaktır.

20 yıllık AK PARTİ döneminde, Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde ve talimatlarıyla engelliler ve engellilik konusunda reform diyebileceğimiz çalışmalar yapıldı. Öyle ki, yıllar önce Avrupa’da olan, özenerek baktığımız İmkânlar, hatta çok daha fazlası şu an ülkemizde engellilerin hizmetine sunulmuştur. Engellilerle ilgili şartlar inşallah çok daha iyi hale getirilecektir.

Bir şehir engelliler tarafından yaşanabilir bulunuyorsa, ancak o zaman gerçekten yaşanabilirdir. Ülkemizin nüfusunun %12’si engellidir. İki yakınıyla birlikte hesaplandığında oran %36’ya yükseliyor. Yani toplumumuzun üçte birine. Bu nedenle toplumun üçte biri mutlu değilse, huzurlu değilse o toplumun gelişmişliğinden, yaşam kalitesinden söz edemeyiz. Bizlerde Bu bilinçle davranıp Güzel Orhangazimizi Her yönüyle engelsiz erişime daha uygun hale getirmek İçin çalışıyoruz.

 Engelli kardeşlerimiz açısından erişim elbetteki önemlidir Fakat onlar için daha önemli olan toplumdaki önyargıyı kırmaktır. Engelli birey dendiğinde maalesef toplumumuzun bir bölümünün aklına, çoğu şeyi yapamayan, başarısız insanlar geliyor. Bu o kadar yanlış bir algıdır ki, biraz çevremize baktığımızda.  Biraz birbirimizi tanımaya çalıştığımızda şunu görüyoruz. Başarılara imza atmak için engelli olmak asla engel değildir.

Mukaddes dinimiz engellilere ve engelliliğe çok farklı bakıyordu. Maalesef bizler halen o seviyeye erişemedik. Peygamberimizin çevresinde birçok engelli sahabe vardı. Bu sahabelerine en bilineni görme engelli sahabe Abdullah bin ümmü mektum’dur. Peygamberimiz Abdullah Bin ümmü mektum’u tam 13 kez yerine vekil olarak bırakmıştır. Sadece bu örnek bile, dinimizin engelli hemşerilerimiz konusunda bize neler emrettiğini anlatmak için yeterli olur. İşte bizlerde bu bilinçle çalışıp altyapıdan sosyal etkinliklere, farkındalık oluşturmaktan diğer gerekli bütün konulara kadar elimizden gelen her şeyi yapıp,  engelli dostlarımıza daha güzel bir Orhangazi sunmak için uğraşıyoruz.

Bu vesile ile tüm engelli hemşerilerimi sevgiyle, muhabbetle selamlıyor, engelliler haftasının hayırlara vesile olmasını diliyorum.


Diğer Mesajlar


BAŞKAN AYDIN’DAN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI


BAŞKAN AYDIN’DAN ANNELER GÜNÜ MESAJI


BAŞKAN AYDIN’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI


Hoş geldin Bin aydan daha hayırlı gece


Yarının Büyüklerinin Bayramlarını Kutluyorum


BAŞKAN AYDIN’DAN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI


BAŞKAN AYDIN’DAN BERAT KANDİLİ MESAJI


BAŞKAN AYDIN DAN 14 MART TIP BAYRAMI AÇIKLAMASI


BAŞKAN AYDIN DAN 14 MART TIP BAYRAMI AÇIKLAMASI