Bekir AYDIN

Orhangazi Belediye Başkanı

 • BEKİR AYDIN

  Orhangazi Belediye Başkanı

   

  21 Şubat 1975′de Orhangazi’de doğdu. İlköğrenimini Orhangazi Alitekin İlkokulu’nda, orta ve lise öğrenimini Bursa Erkek Lisesi, yüksek öğrenimini ise Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü’nde tamamladı. ODTÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda İngilizce eğitimi de alan Aydın, hızlı okuma ve anlama kurslarına katıldı ve Ak Parti Siyaset Akademisi’ni tamamladı.
   
  İŞ HAYATI
   
  Üniversite öğrenimini tamamladıktan sonra Süzer Holding’in Yatırım Şirketi Kent Yatırım AŞ.’de çalışmaya başladı. İş yaşamına Bursa Kentbank’da devam eden Aydın, 2004 yılında kendi aile şirketi olan Tevfik&Naim San. ve Tic. Ltd. Şti.’de yönetim kurulu başkanlığına seçildi. Ayrıca Bekir Aydın, inşaat malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren Aydın İnşaat Malzemeleri ve kalsit üretimi yapan ORTAŞ AŞ. firmalarında ortaklığı bulunmaktadır.
   
  ORHANGAZİ TİCARET VE SANAYİ ODASI MECLİS BAŞKANLIĞI
   
  İhracat rakamlarıyla birçok ilden daha iyi durumda bulunan Orhangazi’de 2009 Şubat ayından itibaren Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı görevine seçilen Aydın, görevini 2013 yılına kadar sürdürmüştür.
   
  SİYASET
   
  Bekir Aydın, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden 2004 yılında Belediye Meclis üyesi seçildi. Orhangazi Belediye Meclisi’nde yapılan seçimlerden sonra Meclis Başkanlık Katip üyeliğine getirildi. Orhangazi Belediyesi’nde değişik komisyonlarda görev yapan Aydın, meclis üyeliği sürerken Adalet ve Kalkınma Partisi ilçe teşkilatında yönetim kurulu üyeliği ve halkla ilişkiler ilçe başkanlığı görevlerini sürdürdü. 2014 Yerel Seçimleri’nde partisinden Orhangazi Belediye Başkan Aday Adayı olan Bekir Aydın, halen Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği ve Orhangazi Belediye Meclis Üyeliği yaptı. İngilizce bilen Aydın; evli ve iki çocuk babasıdır. 31 mart 2019 yerel seçimlerinden başarıyla çıkarak Orhangazi Belediye Başkanlığı görevine başlamıştır.

Menu

ARABULUCULUK KOMİSYONU

HUKUK UYUŞMAZLIKLARINDA ARABULUCULUK

 

 

 

 1. ÖZEL HUKUK UYUŞMAZLIKLARI ARABULUCULUK KOMİSYONU:

 

6325 sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu’nun 1 inci maddesinin ikinci fıkrası hükümleri gereği Belediyemiz taraf olduğu yabancılık unsuru taşıyanlar da dahil olmak üzere ve ancak üzerinde serbestçe tasarruf edilebilen iş ve işlemlerden doğan özel hukuk uyuşmazlıklarının çözümlenmesi kapsamında yapılacak arabuluculuk müzakerelerinde Belediyemiz temsil etmek üzere oluşturulan Özel Hukuk Uyuşmazlıkları Arabuluculuk Komisyonuna ait sorumluluk alanı ve irtibat bilgileri aşağıda yer almaktadır.

 

ÖZEL HUKUK ARABULUCULUK KOMİSYONLARI

 

SORUMLU OLDUĞU İLLER

 

İRTİBAT KURULACAK KİŞİ VE TELEFONU

 

ADRES

 

ORHANGAZİ BELEDİYESİ ARABULUCUK KOMİSYONU

 

BURSA / ORHANGAZİ

 

Av. OYA YAKAR

İletişim: 0543 936 71 55

Orhangazi Belediyesi

 

B)     İŞ HUKUKU ARABULUCULUK KOMİSYONLARI

 

Ülke genelinde Arabuluculuk büroları tarafından görevlendirilen Arabulucular tarafından yürütülecek ve 7036 sayılı İş Mahkemeleri Kanunu hükümleri gereği dava şartı olarak kanuna, bireysel veya toplu iş sözleşmesine dayanan işçi veya işveren alacağı ve tazminatı ile işe iade talepli başvurular neticesinde Belediyemiz taraf olacağı arabuluculuk müzakerelerinde Belediyemiz temsil etmek üzere oluşturulan İş Hukuku Arabuluculuk Komisyonlarına ait sorumluluk alanları ve irtibat bilgileri aşağıda yer almaktadır.

 

İŞ HUKUKU ARABULUCULUK KOMİSYONLARI

SORUMLU OLDUĞU İLLER

İRTİBAT KURULACAK KİŞİ VE TELEFONU

ADRES

 

ORHANGAZİ BELEDİYESİ ARABULUCUK KOMİSYONU

 BURSA / ORHANGAZİ

    Av. OYA YAKAR

        İletişim: 0543 936 71 55

0224 573 38 00 / 164

 ORHANGAZİ BELEDİYESİ

 Detaylı Bilgi almak için Linki Tıklayınız

Av. Oya YAKAR

E-BÜLTEN KAYIT