Bekir AYDIN

Orhangazi Belediye Başkanı

 • BEKİR AYDIN

  Orhangazi Belediye Başkanı

   

  21 Şubat 1975′de Orhangazi’de doğdu. İlköğrenimini Orhangazi Alitekin İlkokulu’nda, orta ve lise öğrenimini Bursa Erkek Lisesi, yüksek öğrenimini ise Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü’nde tamamladı. ODTÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda İngilizce eğitimi de alan Aydın, hızlı okuma ve anlama kurslarına katıldı ve Ak Parti Siyaset Akademisi’ni tamamladı.
   
  İŞ HAYATI
   
  Üniversite öğrenimini tamamladıktan sonra Süzer Holding’in Yatırım Şirketi Kent Yatırım AŞ.’de çalışmaya başladı. İş yaşamına Bursa Kentbank’da devam eden Aydın, 2004 yılında kendi aile şirketi olan Tevfik&Naim San. ve Tic. Ltd. Şti.’de yönetim kurulu başkanlığına seçildi. Ayrıca Bekir Aydın, inşaat malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren Aydın İnşaat Malzemeleri ve kalsit üretimi yapan ORTAŞ AŞ. firmalarında ortaklığı bulunmaktadır.
   
  ORHANGAZİ TİCARET VE SANAYİ ODASI MECLİS BAŞKANLIĞI
   
  İhracat rakamlarıyla birçok ilden daha iyi durumda bulunan Orhangazi’de 2009 Şubat ayından itibaren Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı görevine seçilen Aydın, görevini 2013 yılına kadar sürdürmüştür.
   
  SİYASET
   
  Bekir Aydın, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden 2004 yılında Belediye Meclis üyesi seçildi. Orhangazi Belediye Meclisi’nde yapılan seçimlerden sonra Meclis Başkanlık Katip üyeliğine getirildi. Orhangazi Belediyesi’nde değişik komisyonlarda görev yapan Aydın, meclis üyeliği sürerken Adalet ve Kalkınma Partisi ilçe teşkilatında yönetim kurulu üyeliği ve halkla ilişkiler ilçe başkanlığı görevlerini sürdürdü. 2014 Yerel Seçimleri’nde partisinden Orhangazi Belediye Başkan Aday Adayı olan Bekir Aydın, halen Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği ve Orhangazi Belediye Meclis Üyeliği yaptı. İngilizce bilen Aydın; evli ve iki çocuk babasıdır. 31 mart 2019 yerel seçimlerinden başarıyla çıkarak Orhangazi Belediye Başkanlığı görevine başlamıştır.

Menu

Sanayi

İlçe ekonomisinde asıl önemli yeri tutan sanayi kuruluşları şunlardır.

ORHANGAZI AZIMUT SİRENA MARINE DENIZCILIK SAN. VE TIC. A.S : 2008 Yılında üretime başlamıştır. Lüks yat üretimi yapan firmada toplam 520  kişi çalışmakta olup yılda 80 bin parça  motor yat üretim kapasitesine sahiptir.

ORHANGAZI YILKAN METAL TORNA SAN. VE TIC.LTD.STI: 1977 de kurulmuş olan fabrikada 40 kişinin çalıştığı fabrikada metal isleri üretimi yapılmaktadır.

ORHANGAZİ ATEŞ TAS TEKSTIL ÜRÜNLERI TIC.LTD.STI.: 1970 yılında temelleri atılmış 20 kişinin çalıştığı fabrikada iplik üretimi yapılmaktadır.

ORHANGAZİ SARANDER TEKSTİL A.S : 1998 yılında üretime başlamış, dokuma-örme kumaş imalatı yapılmaktadır. 20 kişinin çalıştığı fabrikada yılda 942.480 mt.dokuma kumaş,561.600 kg örme kumaş üretilmektedir.

ORHANGAZİ BAMESA ÇELİK,SAN,VE TİC. A.Ş : 2000 yılında üretime başlamıştır. Çelik saç kesimi üretmektedir. Fabrikada 180 kişi çalışmaktadır. Yıllık 250.000 ton üretim yapılmaktadır.

CARGILL A.S. : 2000 yılında üretime başlamıştır. Nişasta bazlı seker olan früktoz üretimi yapılmaktadır. Fabrikada 130 kişi çalışmaktadır. Yılda 172 ton üretim yapılmaktadır.

ORHANGAZI KIRPART OTO PARÇALARI SAN.VE TIC. A.S :1998 yılında üretime başlamıştır. Oto yedek parça imalatı, montajı ve satışı yapılmaktadır. Fabrikada 586 kişi çalışmaktadır.2.543.000 adet üretim yapılmaktadır.

ORHANGAZİ NAMSAL GIDA A.S :2001 yılında üretime başlamış, 108 kişinin çalıştığı fabrikada donmuş sebze - meyve muhafazası yapılmaktadır. Yıllık 7.260 ton donmuş sebze ve meyve, 3.060 ton taze sebze üretimi yapılmaktadır.

1994 yılında üretime başlamış, plastik ve poliüretandan otomotiv parçaları yapmaktadır. 182 kişi çalışmaktadır. Yılda 5.400 ton plastik malzeme üretilmektedir.

ORHANGAZİ POLİFLEKS A.Ş

1993 yılında üretime başlamış, saçtan mamul otomotiv yan sanayi parçaları üretmektedir. 900 kişinin çalıştığı fabrikada yılda 20.000 ton saç üretilmektedir.

ORHANGAZİ AKA  A.Ş:

1989 Oto yedek parça imalatı yapılan fabrikada 1100 personel çalışmaktadır.

ORHANGAZİ KARBOGAZ A.Ş:

1977 yılında üretime başlamış, kamgarn el örgü ipliği imal edilmektedir. 728 kısının çalistigi fabrikada yılda 9.821 ton üretim yapılmaktadır.

ORHANGAZİ ORMO YÜN İPLİK SAN.VE TİC.A.S:

1977 yılında üretime başlamış, motor blok, kampana, şanzıman kutusu, aks gibi pik ve sfero parça dökümleri üretmektedir.1436 kısının çalıştığı fabrikada 125.000 ton üretim yapılmaktadır.

ORHANGAZİ COMPONENTA DÖKÜMCÜLÜK TİC.VE SAN.A.Ş: Döküm fabrikasında 1600 kişi çalışmaktadır.

ORHANGAZİ ASİLÇELİK SAN.VE TİC A.Ş : 1979 yılında üretime başlamış, kaliteli çelik, otomotiv, makine imalat ve savunma sanayi gibi sanayii dallarında kullanılan girdi hammaddesi üretmektedir. 1049 kişinin çalıştığı fabrikada 260.000 ton sıvı çelik üretilmektedir.

ZEYTURSAN GIDA SAN ve GIDA AŞ. Zeytin ve Turşu İmalat tesisinde 240 kişi çalışmaktadır.

GÜNGÖR ZEYTİNCİLİK GIDA SAN ve GIDA AŞ. Zeytin ve Turşu İmalat tesisinde 150 kişi çalışmaktadır.

PLATO LOJİSTİK AMBALAJ SAN. TİC. LTD. ŞTİ.  Lojistik ve ambalaj tesisinde 34 personel çalışmaktadır.

AD TARIM GIDA SAN. A.Ş. Zeytin ve Turşu imalat merkezinde 10 Personele çalışmakta.

ETNA MADENİLİK . Madencilik firmamızda 37 personel çalışmaktadır.

SERT TENEKE KUTU AMBALAJ SAN. A.Ş. Teneke ve Plastik kut imalathanesinde 26 personel çalışmaktadır.

Ayrıca merkez ve mahalleler içinde çeşitli dallarda faaliyet gösteren küçük sanayi isletmeleri ve atölyeler vardır.İznik Yolu Üzerinde Orzim adi ile Orhangazi Zeytin İşleme Merkezi ve Çeltikçi köyü altında  Marzim kısa adi ile Marmara Zeytin İşleme Merkezi bulunmaktadır.

E-BÜLTEN KAYIT