Bekir AYDIN

Orhangazi Belediye Başkanı

 • BEKİR AYDIN

  Orhangazi Belediye Başkanı

   

  21 Şubat 1975′de Orhangazi’de doğdu. İlköğrenimini Orhangazi Alitekin İlkokulu’nda, orta ve lise öğrenimini Bursa Erkek Lisesi, yüksek öğrenimini ise Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü’nde tamamladı. ODTÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda İngilizce eğitimi de alan Aydın, hızlı okuma ve anlama kurslarına katıldı ve Ak Parti Siyaset Akademisi’ni tamamladı.
   
  İŞ HAYATI
   
  Üniversite öğrenimini tamamladıktan sonra Süzer Holding’in Yatırım Şirketi Kent Yatırım AŞ.’de çalışmaya başladı. İş yaşamına Bursa Kentbank’da devam eden Aydın, 2004 yılında kendi aile şirketi olan Tevfik&Naim San. ve Tic. Ltd. Şti.’de yönetim kurulu başkanlığına seçildi. Ayrıca Bekir Aydın, inşaat malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren Aydın İnşaat Malzemeleri ve kalsit üretimi yapan ORTAŞ AŞ. firmalarında ortaklığı bulunmaktadır.
   
  ORHANGAZİ TİCARET VE SANAYİ ODASI MECLİS BAŞKANLIĞI
   
  İhracat rakamlarıyla birçok ilden daha iyi durumda bulunan Orhangazi’de 2009 Şubat ayından itibaren Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı görevine seçilen Aydın, görevini 2013 yılına kadar sürdürmüştür.
   
  SİYASET
   
  Bekir Aydın, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden 2004 yılında Belediye Meclis üyesi seçildi. Orhangazi Belediye Meclisi’nde yapılan seçimlerden sonra Meclis Başkanlık Katip üyeliğine getirildi. Orhangazi Belediyesi’nde değişik komisyonlarda görev yapan Aydın, meclis üyeliği sürerken Adalet ve Kalkınma Partisi ilçe teşkilatında yönetim kurulu üyeliği ve halkla ilişkiler ilçe başkanlığı görevlerini sürdürdü. 2014 Yerel Seçimleri’nde partisinden Orhangazi Belediye Başkan Aday Adayı olan Bekir Aydın, halen Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği ve Orhangazi Belediye Meclis Üyeliği yaptı. İngilizce bilen Aydın; evli ve iki çocuk babasıdır. 31 mart 2019 yerel seçimlerinden başarıyla çıkarak Orhangazi Belediye Başkanlığı görevine başlamıştır.

Menu

Nikah İşlemleri

3080 Sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ve evlendirme ile ilgili diğer mevzuat hükümlerine göre; evlenme başvurularının kabul edilmesi, Orhangazi Belediye Başkanı adına vekaleten evlenme akdinin gerçekleştirilmesi ve Orhangazi Nüfus Müdürlüğüne bildirim yapılması Evlendirme Memurluğunun sorumluluğunda bulunmaktadır.

NİKAH İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

1- Nüfus cüzdanlarının aslı ve fotokopileri (Aslı başvuru esnasında gösterilecek. 1’er adet fotokopileri verilecek.)


2- Başvuru sahipleri Aile Hekimliğinden alınmış evlenmesinde sakınca bulunmadığını bildirir Sağlık Raporu’nu (Fotoğraflı, Mühürlü ve Doktor Onaylı) başvuru esnasında sunacaktır.Fotoğrafsız sağlık raporları kabul edilemez. Fotoğraf üzerinde de doktor kaşe imzası olacaktır.


3- 4'er adet vesikalık fotoğraf (Son altı ay içinde ve ön cepheden çekilmiş olacak. Bayanların; yüz, alın ve çene kısmının görünür olması gerekmektedir. Rötuş yapılmış, biometrik, fotokopi, bilgisayardan çoğaltılan resimler kabul edilmez.)  

 

AÇIKLAMALAR

 

* Başvuruyu T.C. Kimlik ile Çiftler Şahsen yapacaktır.


* İmzasız, Mühürsüz ve Eksik Evrak ile müracaat kabul edilmemektedir.

 

 
* Boşanmanın kesinleşmesinden itibaren 300 günü dolmayan bayanların Aile Mahkemesinden (iddet müddeti kararı) almaları zorunludur. Mahkeme kararının aslı müracaat esnasında teslim edilecektir.


** Mal ayrılığı talebi olanlar, noterden işlem yaptırmış oldukları Mal Ayrılığı Sözleşmesini müracaat işlemi sırasında yanlarında getireceklerdir. (1 asıl, 1 fotokopi)  


** Kızlık soyadını kullanmak isteyenler müracaat işlemi esnasında soyadı dilekçesini doldurmak zorundadırlar.


** Evlenme yaşı 18’dir. 16 yaşını doldurup, 17'sinden gün alan adaylar Aile Mahkemesinden izin belgesi ile, 17 yaşını bitirip, 18 yaşından gün alan adaylar noterden alınmış anne baba muvafakatnamesi ile evlenebilirler. (Anne veya babadan biri ölmüş veya ayrılmış ise velayet nüfus kaydı ile belgelenecektir.) *Eğer noterden muvafakatname alınmadıysa başvuru esnasında “anne ve baba, nüfus cüzdanlarıyla şahsen bulunmak” zorundadır.

 

İLETİŞİM  0224 573 38 00 dan 136 dahili

 

Kimlik Asıl ve Fotokopisi, Vesikalık  Resim, Sağlık Raporu (Aile hekiminden alınır). Aile cüzdan ücreti 240 TL olup mesai saatleri dışında ve hafta sonu yapılan nikahlar ayrıca ücretlendirilir. Evrak kontolü ve gerekli ücretin yatırılması için saat 16:00’ya kadar evlendirme memurluğuna başvuru yapılması gerekmektedir.

Evraklar dosya halinde eksiksiz olarak hazırlanıp çiftler bizzat müracaatta bulunacaktır.

 

ÖNEMLİ NOT :  Yapılacak olan nikahlarda verilen saatte kesinlikle çiftler hazır olacaktır. Aksi takdirde nikah  memuru beklemeyecek diğer nikaha geçecektir.

E-BÜLTEN KAYIT