1 LİTRE BİTKİSEL ATIK YAĞ GETİRENE 5 LİTRE SU HEDİYE

1 LİTRE BİTKİSEL ATIK YAĞ GETİRENE 5 LİTRE SU HEDİYE

Orhangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre ve Koruma birimi tarafından sıfır artık projesi kapsamında başlatılan kampanyada 1 Litre bitkisel atık yağ getirene 5 Litre su hediye edilecektir. Sıfır artık projesi kapsamında başlatılan bu kampanyada vatandaşlarımız artık bitkisel atık yağlarını farklı noktalara dökmeyecekler ve böylelikle çevre kirliliğinin oluşmasının önüne geçecektir.

Orhangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre ve Koruma Birimi tarafından başlatılan bu kampanya sayesinde, kızartma yağların kanalizasyon sistemine dökülmesini engelleyerek su kaynaklarımızın kirletmesini önlemektir.

1 Litre Yağ 1 Milyon Suyu Kirletmektedir

Marmara Denizinde meydana gelen deniz salyası (müselaj) ile mücadele hepimizin sorumluluğu olduğunu vurgulayan Çevre ve Koruma birimi, lütfen bitkisel atık yağlarınızı lavaboya dökmeyelim diyerek uyarıda bulundu. 1 Litre Bitkisel Atık yağ getiren tüm vatandaşımıza 5 Litre su hediye edeceğini ifade etti. Kampanyanın başladığını ve bitkisel atık yağların Orhangazi Belediyesi Ak Masalara getirmeleri durumunda 5 Litre su hediye edileceğini ifade etti.