GÜRLE DAĞINDA YAMAÇ PARAŞÜTÜ HEYECANI

GÜRLE DAĞINDA YAMAÇ PARAŞÜTÜ HEYECANI

Orhangazi Belediyesi, Türkiye Hava Sporları Federasyonu ve Gökyüzü Hava Sporları Kulübü ile ortaklaşa düzenlenen 8. Bursa Kupası Yamaç Paraşütü Mesafe Yarışması Orhangazi Gürle Tepesinde gerçekleşti. Yarışma uçuşları öncesi o günlük meteorolojiden alınan bilgilere ve görev komitesinin hazırladığı uçuş rotalarını belirledikten sonra uçuşu tamamladılar.

1100 metreden uçtular

Türkiyenin Farklı bölgelerinden katılan Yaklaşık 50 yamaç paraşütü tutkunların katıldığı yarışma gökyüzünde renkli görüntülere sahne oldu.26 -27 Haziran tarihleri arasında yapılan yamaç paraşütü yarışmasında yamaç paraşütü tutkunlarının yoğun ilgi gösterdi. Orhangazi Gürle tepesinden 1100 metreden uçarak hava da belirlenen noktalara ulaşarak zorlu rotayı tamamladılar.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “ Orhangazi Belediyemiz, Türkiye Hava Sporları Federasyonu ve Gökyüzü Hava Sporları Kulübü ile ortaklaşa düzenlediğimiz 8. Bursa Kupası Yamaç Paraşütü Mesafe Yarışmasını gerçekleştirdik. Güzel ülkemizin dört bir  köşesinden gelip, Marmara’nın zümrüdü ecdadımız Orhan Bey’in İsmini taşıyan Orhangazi’mizin semalarını renk renk kelebekler misali süsleyen değerli pilot dostlarım, Orhangazi’mize hoş geldiniz. Böylesine güzel bir organizasyonun Orhangazi’mizde düzenlenmiş olmasından dolayı ve sizleri şehrimizde misafir etmekten ötürü çok mutlu olduğumuzu şahsım ve hemşerilerim adına belirtmek isterim.

 Ülkemizin yamaç paraşütü için en uygun konumlarından birisi de GÜRLE dağımızdır.

Bilgi, cesaret hatta gözü karalık gerektiren bu spor sizlerin de aracılığıyla Orhangazi’mizin tanıtımı için vesile oluyor.

Açıkça söylemek gerekirse ben de sizler gibi  Yemyeşil GÜRLE dağını, masmavi İznik Gölü’nü yüzlerce metre yüksekten kuşbakışı görmek isterdim.

 

Muammer Yolcu’yu  Rahmetle Yad Ediyoruz

 

Her şey kurallara uygun yapıldığında risk neredeyse yok gibiyse de yine de zaman zaman talihsiz olaylar yaşıyoruz.

İşte bizlerde Orhangazililer olarak yaklaşık bir ay önce şehrimizin sevilen simalarından amatör paraşüt pilotu Muammer Yolcu kardeşimizi uçuş esnasında geçirdiği kazadan dolayı kaybettik.

 Elbette ki bu olay şahsımı, tüm Orhangazi’yi ve siz değerli paraşüt pilotlarını ziyadesiyle üzmüştür.

 Bu vesileyle Muammer Yolcu kardeşimizi bir kez daha sevgiyle anıyor, kendisine Allah’tan rahmet, başta ailesi olmak üzere bütün sevenlerine sabır diliyorum” dedi.