Menu

Belediye Baskani Neset Çaglayan Olay TV’nin Konugu Oldu

Yazdır / Tarih: 2014-06-24
Belediye Baskani Neset Çaglayan Olay TV’nin Konugu Oldu

 

   Belediye Baskani Neset Çaglayan Olay TV’nin konugu oldu. Çaglayan Olay TV’de Mustafa Özdal tarafindan hazirlanan ve ilçe belediye baskanlarina yer verilen özel bir program nedeniyle Çaglayan kamera karsisina geçti. Tecrübeli gazeteci Mustafa Özdal tarafindan hazirlanan programin çekimleri Iznik Gölü Orhangazi sahilinin essiz dogal güzelligi içinde yapildi. Iskele Pub isimli mekanda yapilan çekimlerde Baskan Neset Çaglayan Mustafa Özdal’in sorularini yanitladi.  

           Turizmi önemsiyoruz

   Belediye baskani Neset Çaglayan, Orhangazi’nin tanitimi için çok önemli projeler düsündüklerini belirterek, bunlardan birisi de Eylül ayinda yapilacak olan Tursu Festivalimiz. Bu tür organizasyonlar ile Orhangazi’nin bu essiz dogal güzelligini tüm Türkiye’ye tanitmayi da hedefliyoruz dedi. Mustafa Özdal’in sorularini yanitlayan Baskan Çaglayan, Orhangazi’nin sanayi ve tarim kenti olma özelligi tasidigini belirterek, buna biz turizmi de eklemek istiyoruz. Bunun için Gürle dagi yamaç parasütü, Keramet Ilica tesisleri ve Iznik Gölü son derece uygun alanlar. Biz bu alanlarin iç turizme açilmasi, daha fazla insanin bu bölgelere gelmesi için çalismalar yürütecegiz dedi. Orhangazi’nin daha fark edilebilir bir ilçe olabilmesi için ugras vereceklerini ifade eden Çaglayan bunun için de tesislesme çok önemli. Bu noktada Büyüksehir Belediyemiz ile birlikte Iznik Gölü Orhangazi sahili için birkaç proje planliyoruz. Bunlardan birisi de göl içine yapilacak olan Sukaypark projesi olacak. Böyle bir proje ile birlikte gölü su sporlarina da kazandirma sansimiz olacak dedi.  

            Program önümüzdeki günlerde yayinlanacak

  Yaklasik 1 saat süren çekimlerde Neset Çaglayan Mustafa Özdal’in sorularina yanit verdi. Program çekimlerinin tamamlanmasi ile birlikte de hangi gün ve saatte yayinlanacagi duyurulacak. 

Diğer Haberler