Menu

Belediye Baskani Neset Çaglayan Ilçedeki Tüm Amatör Futbol Takimlarinin Baskan ve Yöneticiler Ile Bir Araya Geldi

Yazdır / Tarih: 2014-06-24
Belediye Baskani Neset Çaglayan Ilçedeki Tüm Amatör Futbol Takimlarinin Baskan ve Yöneticiler Ile Bir Araya Geldi

 

 Belediye Baskani Neset Çaglayan, Orhangazispor tesislerinde düzenlenen toplantida ilçedeki tüm amatör futbol takimlarinin baskan ve yöneticileri ile bir araya geldi. Orhangazispor, Gençlerbirligi, Hürspor, Yeniköy Gençlerbirligi, Çakirlispor, Componentaspor, Sölöz Gençlerbirligi ve Gedelekgücü takimlarinin baskan ve yöneticileri toplantiya katilarak görüs ve düsüncelerini aktardilar.

           Malzeme ve ulasim yardimi yapilacak

  Baskan yardimcisi Necmettin Sahin’in de hazir bulundugu toplantida konusan Belediye Baskani Neset Çaglayan, amatör kulüplerin kendileri için son derece önemli oldugunu belirterek, amatör kulüplerimiz bu ilçenin olmazsa olmazlaridir. Biz de yerel yönetim olarak amatör kulüplerimize elimizden gelen destegi saglamaya çalisacagiz. Bu kulüplerimiz onlarca sporcuyu bünyesinde bulunduran, gençlere spor yapmalari için olanak saglayan kuruluslarimizdir. Bu yüzden bizler için de çok önemlidir dedi. Amatör futbolda gelirlerin düsük oldugunu bildiklerini belirten Çaglayan, biz yerel yönetim olarak amatör futbol takimlarimiz için elimizden gelen destegi sunmaya çalisacagiz. Takimlarimizin öncelikli ihtiyaçlari malzeme ve ulasim konusunda. Bu konuda biz destegimizi verecegiz. Ayrica teknik kadro konusunda da elimizden gelen çabayi gösterecegiz dedi.  

           Futbolcu envanteri çikarilacak

  Belediye Baskani Neset Çaglayan Orhangazi’de 10’un üzerinde amatör futbol takimi oldugunu hatirlatarak, ancak elimizde yas gruplarinda futbolcu envanterimiz bulunmuyor. Öncelikle tüm kulüplerimizde böyle bir çalisma yapip hangi yas grubunda kaç sporcumuz var bunlari bilmemiz ve tespit etmemiz lazim. Bu konuda bir sonraki toplantiya kadar bir çalisma yapip önümüzü görmeliyiz dedi.  

           Kulüp baskanlari konustu

  Baskan Çaglayan’in konusmasindan sonra ise kulüp baskanlari ve yöneticiler tek tek söz alarak kulüp hakkinda bilgi aktarip taleplerini dile getirdiler. Amatör takimlarin maddi olanaksizliklar yüzünden zor tasindigini vurgulayan kulüp yöneticileri belediyenin desteginin kendileri için çok önemli oldugunu ifade etti. 

Diğer Haberler