Menu

Orhangazi Belediyesi ile Devlet Su Isleri 1.Bölge Müdürlügü Arasinda Protokol Imzalandi

Yazdır / Tarih: 2014-06-11
Orhangazi Belediyesi ile Devlet Su Isleri 1.Bölge Müdürlügü Arasinda Protokol Imzalandi

 

   Orhangazi Belediyesi’nin Devlet Su Isleri ile baslattigi görüsmeler olumlu sonuçlandi. Önceki dönemde zarar ettigi gerekçesi ile lav edilen merkez sulama birligi bölgesindeki tarim alanlarinin yeniden sulanabilmesi için Orhangazi Belediyesi ile Devlet Su Isleri 1.Bölge Müdürlügü arasinda bir protokol imzalandi. 

           Kanallarin onarimi sürüyor

   Orhangazi Belediyesi’nin daha önce DSI ile yaptigi görüsmelerin ardindan Merkez Sulama Birliginin sorumluluk alaninda bulunan ve hasar görmüs olan açik kanallarin onarimi devam ederken Belediye Baskani Neset Çaglayan DSI 1.Bölgesi ile protokol imzalandi.  

           Protokolün içerigi

   Belediye Baskani Neset Çaglayan, lav edilen merkez sulama birligi bünyesinde yer alan kanallar ve tesislerin devrini içeren protokol için DSI Bölge Müdürlügündeydi. DSI Bölge Müdür yardimcisi Fikri Köse ve Isletme ve Bakim Sube Müdürü Hakki Kilavuz ile bir araya gelen Çaglayan karsilikli protokolü imzaldi. 

           Tesekkür

   Belediye Baskani Neset Çaglayan protokol nedeniyle DSI Bölge müdürü ile buradaki diger yöneticilerine tesekkür ederek, Yeniköy, Ortaköy ve Cihanköy sinirlari ile Merkeze bagli tarimsal alanlari ilgilendiren bir konuyu çözüme kavusturduklari için mutlu olduklarini ifade etti. Merkez Sulama Birligi’nin lav edilmesi ile birlikte bölgede çok genis tarim alanlarinin sulanamadigini hatirlatan Baskan Çaglayan lav edilen merkez sulama birligini yeniden açmaktansa DSI ile bir protokol yapip en azindan bölgede sulama talebi olan çiftçilerimizi yeniden suya kavusturmus olacagiz dedi.  

           Bu yaz sulama var

   Belediye Baskani Neset Çaglayan, kanallarda bakim ve onarimin devam ettigini belirterek, DSI ile yapilan protokol geregi yeniden elektrik aboneligi alacaklarini aboneligin ardindan da sulamalarin baslatilacagini söyledi. Çaglayan amacimiz  sulama sezonunda vatandaslarimizi sulama suyuna kavusturmak dedi. 

Diğer Haberler