Menu

Orhangazi Belediye Meclisi Haziran Ayi Ikinci Birlesimi Için Toplandi

Yazdır / Tarih: 2014-06-09
Orhangazi Belediye Meclisi Haziran Ayi Ikinci Birlesimi Için Toplandi

 

  Orhangazi Belediye Meclisi Haziran ayi ikinci birlesimi için toplandi. Toplantida birinci birlesimde komisyonlara havale edilen konular görüsülerek karara baglandi.

 

 

            Bütçe onaylandi

   Haziran ayinin ilk meclis toplantisinda Temizlik Isleri Müdürlügü’nden ayrilan Park ve Bahçeler Müdürlügü’nün bütçesinin de ayrilmasi görüsülmüs, konu Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilmisti. Komisyon yeni müdürlügün 1 Milyon 626 Bin Lira’lik bütçesine olur verdi, Meclis’te komisyonun kararini onayladi.

             Tasima fiyatlarinda düzenleme

  Minibüs ve otobüs ücretlerinin sehven belirlenmesi üzerine yenilenen fiyatlarla ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu’nun hazirladigi rapor Meclis’te kabul edildi. Buna göre; sehiriçi kisa mesafe tasimacilikta km ücreti otobüs için 6 Lira, minibüs için 4 Lira, sehirlerarasi tasimacilikta ise otobüs için 4 Lira, minibüs için 3 Lira olarak karara baglanmis oldu.

 

 

          Komisyon ret verdi

  Orhangazi’ye bagli Gemiç Mahallesi sinirlarinda kalan 1815 parselde uygulama imar plani talep edilmis, konu Haziran ayinin ilk Meclis toplantisinda Imar Komisyonu’na havale edilmisti. Komisyon bir haftalik çalismasi sonrasinda, söz konusu arsanin eski Il Özel Idaresi tarafindan yapilan 1/5000 ve 1/25000 plan degisiklikleri için Keramet Tarimsal Kalkinma Kooperatifi adina müracaat edildigini, ancak zeytin deposu yapilmasi planlanan arsanin plan degisikliginden sonra özel bir firmaya devredildigini belirledi. Arsa sahibi olan firmanin kooperatif adina yapilan plan degisiklikleri ile Orhangazi Belediyesi’ne müracaat etmesini, kooperatiflere taninan ayricaliklardan faydalanma olarak degerlendiren komisyon firmanin talebi için olumsuz karar aldi. Komisyonun karari Meclis’te de kabul edildi. 

Meclis’in aldigi karardan sonra dosya geri çevrilmis oldu. Yeniden Orhangazi Belediyesi’ne müracaat edilmesi durumunda önce 1/5000 ve 1/25000 planlari için Büyüksehir Belediyesi’nden plan degisiklerinin müracaat eden firma adina düzenlenmis olmasi gerekecek. 

Diğer Haberler