Menu

Bassavci Belediye Baskani Neset Çaglayan’i Ziyaret Etti

Yazdır / Tarih: 2014-06-09
Bassavci Belediye Baskani Neset Çaglayan’i Ziyaret Etti

 

   Orhangazi’ye yeni ve bagimsiz bir Adliye Sarayi yapimi için kollar sivandi. Orhangazi Belediyesi tarafindan daha önce Adalet Bakanligi’na tahsisi yapilan Hürriyet Mahallesi Taskiranlar Mevkiinde bulunan ve eskiden Tasiyicilar Kooperatifi’ne hizmet veren arsa üzerine yapilmasi planlanan yeni Adliye Sarayi ile ilgili olarak Orhangazi Belediyesi ve Cumhuriyet Savciligi çalismalarini siklastirdi.  

           Proje Adalet Bakanligi’nda

   Belediyenin arsa tahsisi ile birlikte Adalet Bakanligi’na sunulan etüd proje bakanlikta onay bekliyor. Bakanligin etüd projeyi onaylamasi ile birlikte Orhangazi’ye yeni bir adliye sarayi binasi kazandirilmak için çalismalar baslatilacak. 

          Bassavci Baskan Çaglayan’i ziyaret etti

   Orhangazi Cumhuriyet Bassavcisi Fatih Karabacak, dün Belediye baskani Neset Çaglayan’i makaminda ziyaret etti. Adliye sarayi projesi ile ilgili son durum hakkinda baskan Çaglayan’a bilgi aktaran bassavci çalismalarin yürütüldügünü ifade etti. Baskan Çaglayan Yeni Adliye Sarayi binasinin projelendirilip, yatirim programina alinmasi için bakanlik düzeyinde çalisma yapacaklarini ve bir an önce bu süreci baslatmak için ugras vereceklerini ifade etti. 

Diğer Haberler