Menu

Makedon Grup Belediye Baskani Neset Çaglayan’i Makaminda Ziyaret etti

Yazdır / Tarih: 2014-06-09
Makedon Grup Belediye Baskani Neset Çaglayan’i Makaminda Ziyaret etti

 

   Geçtigimiz hafta Orhangazi’ye gelen ve dün ilçeden ayrilan Makedon grup Belediye baskani Neset Çaglayan’i makaminda ziyaret etti. Orhangazi Belediyesi ile Kardes sehir olan Vinisa kentinden gelen ve içlerinde Vinisa Belediyesi Kültür Müdürü Viki Simov, Vinisa Belediye baskani Egitim Danismani Valentino Atonsivo ile birlikte meclis üyesi ve bazi STK temsilcilerinin yer aldigi 35 kisilik grup Belediye baskani Neset Çaglayan’i makaminda ziyaret etti.

 

           Dostluk görüntüleri

   Geçtigimiz hafta gelen ancak Belediye baskani Neset Çaglayan’in yurtdisi gezisi nedeniyle ertelenen ziyarette konusan Baskan Çaglayan, Vinisa’dan gelen degerli konuklari Orhangazi’de agirlamaktan dolayi mutlu olduklarini ifade etti. Eylül ayinda kendilerinin de Makedonya’ya bir ziyaret gerçeklestireceklerini de belirterek, Vinisa kenti ve Makedonya ile aramizdaki dostluklarin pekismesine neden olan bu ziyaretleri çok önemsiyoruz dedi.

 

           Türkçe egitim alan kursiyerlere belge

   Ziyaret esnasinda Orhangazi Belediyesi ile Orhangazi Eyüp Topçu Anadolu Lisesi tarafindan geçtigimiz yil Vinisa kentinde yapilan Türkçe egitim kurslarina katilan 32 kursiyerin kurs bitirme belgeleri de dagitildi. Belediye baskani Neset Çaglayan, Makedonya’daki dostlarin Türkçe egitim almalarinin kendilerini gururlandirdigini belirterek, 32 kursiyere kurs bitirme belgelerini tek tek takdim etti. Belediye baskani Neset Çaglayan’da gelen misafirlere çesitli hediyeler takdim ederken, ziyaret toplu fotograf çekimi ile tamamlandi. 

Diğer Haberler