Menu

Belediye Baskani Neset Çaglayan Nadir Sosyal Tesislerinde Düzenlenen Yemekte Firinci Esnafi Ile Bir Araya Geldi

Yazdır / Tarih: 2014-06-06
Belediye Baskani Neset Çaglayan Nadir Sosyal Tesislerinde Düzenlenen Yemekte Firinci Esnafi Ile Bir Araya Geldi

 

    Belediye Baskani Neset Çaglayan Nadir Sosyal tesislerinde düzenlenen yemekte Firinci esnafi ile bir araya geldi. Firincilar ve unlu Mamüller Kooperatifi baskani Ahmet Ince ve Kooperatif yöneticilerinin yani sira, ilçedeki firin isletmecilerinin katildigi yemekte Firincilar baskan Çaglayan’a yasadiklari sorunlari aktardi. Toplantiya Esnaf ve Sanatkarlar Odasi Baskani Yahya Safran ile OTSO Meclis Baskani Erol Hatirli da katildi.  

           Ince; Sorunlarimizi bilen bir belediye baskanimiz var

   Firincilar Kooperatifi tarafindan baskan Çaglayan için düzenlenen yemekte selamlama konusmasi yapan Kooperatif Baskani Ahmet Ince, Çaglayan’in hem ilçe baskanligi hem de meclis üyeligi dönemlerinde Firincilarin sorunlarini yakindan bilen bir isim oldugunu belirterek, bizimle bu yemekte bulusup bizim sorunlarimiz ile yakindan ilgilendigi için kendisine tesekkür ediyorum dedi.

           Çaglayan; Sorunlari el birligi ile çözeriz

   Belediye Baskani Neset Çaglayan, her gün binlerce ekmek üretip bu ekmekleri Orhangazi’deki binlerce haneye kadar ulastiran firinci esnafimizin sorunlarini biliyoruz. Bu sorunlari çözmek için ugras verecegiz dedi.  

           Disaridan ekmek girisi ve sanayi kuruluslari

   Firincilar ise Orhangazi’de bir çok markette disaridan getirilerek satisa sunulan köy ekmegi yada normal ekmek satildigini belirterek, köy ekmegi diye insanlarimiza getirilen ekmek çok da hijyenik ortamlarda üretilmedigi gibi satisi da hijyenik ortamlarda yapilmiyor. Ayrica, sanayi kuruluslarimizin bir çogu ekmegi çevre ilçelerden getirmeyi tercih ediyor. Bu da Orhangazi’de zor kosullarda bu isi yapmaya çalisan firinci esnafini zor durumda birakiyor dedi. Çaglayan, Firincilarin yasadiklari bu sorunlari çözmek için esnaf ile birlikte ugras vereceklerini söyledi. Toplantida Esnaf ve Sanatkarlar Odasi Baskani Yahya Safran, Orhangazi TSO Meclis Baskani Erol Hatirli ve Firincilar odasi sorunlara çözümü masaya yatirdilar. 

Diğer Haberler