İNSAN KAYNAKLARINDA EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

İNSAN KAYNAKLARINDA EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

Orhangazi Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Kızılay Bursa Şubesi ile ortaklaşa düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa İstinaden Temel İlkyardım yenileme eğitimi Orhangazi Belediyesi Nikâh Salonunda 2 gün boyunca devam ediyor.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “  Belediyemiz ile birlikte Bursa Kızılay Şubesi tarafından personelimize yönelik İlkyardım yenileme eğitimi düzenledik.  38 Personelimizin katıldığı eğitim 2 gün boyunca sabah 9’da başlayarak öğleden sonra 17:00’a kadar devam edecektir. Yanlış tıbbi müdahale hayattan koparırken, doğru tıbbi müdahale hayat kurtarır. Bu nedenle temel ilkyardım yenileme eğitimlerimizi periyodik olarak devam ediyor. İlkyardım eğitimi konusunda bilinçlenmek hepimiz için gereklidir.

İlkyardım eğitiminde alınan bilgiler her alanda bizlere lazım olacaktır. Alınan bu eğitim sayesinde bir canın kurtarılmasını sağlayacaksınız. Ailenizde yâda mahallenizde belki de çevrenizde kim bilir yolda giderken bir kaza ile karşılaşabiliriz ve o esnada yapılması gereken müdahaleyi ilkyardımı bilgiler doğrultusunda yaparak can kaybını en aza indirebilirsiniz. Dilerim ki bu ilkyardım bilgilerini kullanmamız gereken bir durumla karşılaşmayız. Böylesine anlamlı bir eğitimde gerekli hassasiyetleri gösterdikleri için Personelimize ve eğitmenlerimize Teşekkür Ediyorum. 2 Gün boyunca sürecek olan eğitim sonrası yapılacak sınavla kursiyerlere İlk yardımcı kartı ve sertifikası verilecektir” dedi.