YER ALTI ÇÖP KONTEYNERLERİ TERTEMİZ OLDU

YER ALTI ÇÖP KONTEYNERLERİ TERTEMİZ OLDU

Orhangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından hafta sonu başlatılan yer altı çöp konteynerleri farklı bir temizlik uygulaması sonucu tertemiz oldu. Daha temiz bir Orhangazi için gece gündüz çalışan Orhangazi Belediyesi düzenli olarak bu uygulamaya devam edecektir.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “ Temizlik İşleri Müdürlüğümüz tarafından hafta sonu başlatılan yer altı konteynerlerinin temizliği ile birlikte yer altı çöp konteynerlerimiz tertemiz bir görüntüye kavuştu. Düzenli olarak yıkanan ve dezenfekte edilen yer altı çöp konteynerlerimizde pas ve yağ gibi kalıcı kötü görüntüler ortaya çıkıyordu. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz yağ sökücü ve pas giderici iki farklı temizlik ürününü kullanarak bu sorunu da ortadan kaldırdı.

74 Adet yer altı çöp konteynerimizde bu uygulamayı gerçekleştireceğiz

İlçemizde toplamda 74 adet bulunan yer altı çöp konteynerimizde bu titiz çalışmayı yürüterek İlçemizi daha da temiz bir hale getireceğiz. Büyük bir özenle yapılan bu temizleme çalışma sonrası ortaya çıkan görüntü gerçekten farkı ortaya koyuyor. Çevre dostu olan Orhangazi Belediyesi bu uygulamayı yaparken kesinlikle herhangi bir şekilde zararlı bir madde kullanmadan tamamlayacağız. Ayrıca bu işlem sonrası çevreye kötü koku salgılanmasını da engelledik. Görüntü kirliliğini de ortadan kaldırdığımız gibi larva ve sinek gibi oluşumunda önüne geçmiş olduk” dedi.