Menu

TÜRK SANAT MÜZİĞİ TOPLULUĞUNDAN MUHTEŞEM KONSER

Yazdır / Tarih: 2021-12-29
TÜRK SANAT MÜZİĞİ TOPLULUĞUNDAN MUHTEŞEM KONSER

Orhangazi Belediyesi ve Orhangazi Kent Konseyinin ortaklaşa düzenlediği Türk Sanat Müziği Korosu muhteşem bir konser verdi. Bursa Tayyare Kültür Merkezinde düzenlenen konser izleyicileri hayran bıraktı. Rüştü Şentürk’ün Şefliğinde birinci bölümde eserleri seslendiren Türk Sanat Müziği koro ve Solo şarkılarla, ikinci bölümde ise TRT Sanatçısı Bekir Ünlüataer sahne alarak birbirinden güzel eserleri seslendirerek sanat müziği severlere unutulmaz bir geçe yaşattı. Sanat müziği severlerin yoğun ilgi gösterdiği Türk Sanat müziği konseri koro ve solo şarkılar geceye doyumsuz bir müzik ziyafeti yaşattı.

Orhangazi Kent Konseyi Başkanı Şinasi Kaya, “ Orhangazi Belediyesi ile birlikte ortaklaşa düzenlediğimiz Türk Sanat Müziği konserimizi Bursa Tayyare Kültür Merkezinde gerçekleştirdik. Türk sanat müziği korosu ve solu halinde söylediği güzel şarkılarla geceye renk kattı. Kent Konseyi olarak etkinliklerimiz her alanda devam edecektir. Kent konseyi olarak bu gibi organizasyonlarımız devam edecektir. Orhangazi Belediyesi ile birlikte daha nice projelere imza atacağız” dedi

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “ Orhangazi Kent Konseyi ile birlikte düzenlemiş olduğumuz Türk Sanat Müziği konseri Tayyare Kültür Merkezinde gerçekleştirdik. Birbirinden güzel eserleri seslendirerek unutulmaz bir gece yaşadık. Kültür değerimizi her alanda tanıtmaya ve yaşatmaya devam ediyoruz. Tayyare Kültür merkezinde gerçekleştirdiğimiz koro ve solo şarkılarla hem duygulandık hemde keyifli bir zaman geçirdik. Kent Konseyinin çalışmalarını ziyaret ettiğimizde, kültür değerimizi tanıtma noktasında neler yapabiliriz diye konuşurken şimdi bu sahnede sizlerle olmaktan onurlu ve gururluyuz. Bursa Türk Sanat Müziği camiasında duayen haline gelen Rüştü Şentürk hocamızın iki bölümden oluşturduğu program izleyicilere müzik ziyafeti sundu. Bu anlamda Tüm Sanatçılarımıza ve Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Orhangazi Belediyesi ve Orhangazi Kent Konseyi ile ortaklaşa düzenlenen Türk Sanat Müziği Topluluğu Konser sonrası Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın,  Koro Şefi Rüştü Şentürk’e ve TRT Sanatçısı Bekir Ünlüataer’e böylesine güzel bir müzik ziyafeti yaşattığı için çiçek taktim etti. Orhangazi Kent Konseyi Başkanı Şinasi Kaya, Kent konseyine desteklerinden dolayı da Belediye Başkanı Bekir Aydın’a plaket taktim etti.

Diğer Haberler