Menu

KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ ÇAKIRLI ORTAOKULUNDA GERÇEKLEŞTİ

Yazdır / Tarih: 2022-01-03
KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ ÇAKIRLI ORTAOKULUNDA GERÇEKLEŞTİ

Orhangazi Belediyesi, “ Başkanımla Okuyorum” projesi kapsamında bu hafta Çakırlı mahallesinde kitap okuma etkinliği düzenledi. Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Çakırlı Ortaokulunda düzenlenen kitap okuma etkinliğinde öğrencilerle bir araya gelerek kitap okudu.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “ Başkanımla Okuyorum” projesi kapsamında bu hafta kitap okuma etkinliğimizi Başkan Yardımcımız, Melis Üyelerimiz ile birlikte Çakırlı mahallemizdeki öğrencilerle gerçekleştirdik. Daha fazla kitlelere ulaşmak amacıyla düzenlemiş olduğumuz bu etkinliğimiz her geçen gün artıyor. Kitap okumayı ilçemiz genelinde daha fazla kitlelere ulaştırmak amacıyla düzenlediğimiz etkinliğimiz sadece okullar değil farklı alanlarda da devam edecektir. Kitap okumayı ilçemize sevdirmeliyiz ve her geçen gün kitap okuyan sayımızı artırmalıyız.

Başkan Aydın öğrencilerle hem sohbet etti hem de kitap okudu

Çakırlı mahallemizde öğrenciler ile bir araya gelerek önce öğrencilerimizle keyifli bir sohbet ettik ve daha sonra da kitap okuma etkinliğimizi gerçekleştirdik. Kitap okumanın her türlü faydası olduğunu ve yeni bilgiler kazandırdığını asla unutmayalım. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz daha fazla bir araya gelmek adına her hafta düzenli olarak yaptığımız kitap okuma etkinliklerimiz devam ediyor. Kitap okumak, Empati yeteneğini geliştirdiği gibi zekâ kapasitesini de artırır. Kitap okumak bilgi birikimi artırdığı gibi odaklanmayı kolaylaştırır ve güçlendirir bunun gibi birçok faydası vardı kitap okumanın. Sizlere tavsiyem bol bol kitap okuyun.

Öğrencilere Park Sürprizi

Başkanımla okuyorum projesi kapsamında Çakırlı Ortaokulunda öğrencilerimiz ve Okul Müdürümüzün bizlerden talepleri oldu. Okul bahçesindeki eksikleri yerinde inceledikten sonra daha önceden park alanı olarak bulunan alana oyun parkı yapılması için çalışmalarımıza hemen başladık. Bu kapsamda kitap okuma etkinliğimizde bizleri en güzel şekilde ağırlayan, Okul Müdürümüze, Öğretmenlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın “ Başkanımla Okuyorum” projesi kapsamında Çakırlı Ortaokulunda öğrencilerle kitap okuma etkinliği sonrası Basketbol, Futbol ve Voleybol topları hediye etti.

Diğer Haberler