Menu

ORHANGAZİ BELEDİYESİ OCAK AYI MECLİS 2. BİRLEŞİMİ GERÇEKLEŞTİ

Yazdır / Tarih: 2022-01-11
ORHANGAZİ BELEDİYESİ OCAK AYI MECLİS 2. BİRLEŞİMİ GERÇEKLEŞTİ

Orhangazi Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısının 2. Birleşimi Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Başkanlığında meclis salonunda gerçekleşti. Ocak ayı meclis toplantısının 2.birleşiminde komisyonlardan gelen 6 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Orhangazi Belediyesi ocak ayı meclis toplantısının 2. Birleşiminde ilk gündem maddesi olan 2022 yılı sözleşmeli Personel ücretlerinin belirlenmesi konusu, tam zamanlı sözleşmeli personele verilecek ücretlerin bakanlığın genelgesinde belirtilen taban ücretten ödenmesi kabul edildi. Camikebir mahallesinde bulunan eski trafo binasının taşınması için UEDAŞ ve TEDAŞ ile protokol imzalanması için Belediye Başkanına yetki verilmesi oy birliği ile kabul edilirken, Çeltikçi mahallesi ve Arapzade mahallesinde bulunan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ile 1/1000 Ölçekli Orhangazi Revizyonu uygulama imar planı kapsamında plan hükümlerini düzenlemesine yönelik 1/1000 ölçekli Orhangazi Revizyonu uygulama imar planı plan hükümleri değişikliği onaylandı.

Yeni parklara Şehit Polis Erman Özcan ile Yunus Emre isimleri verildi

Orhangazi Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısının 2. Birleşiminde komisyondan gelen rapora göre yeni parkların isimleri de belirlendi. Arapzade mahallesi Arkaltı Caddesi dolunay sokak üzerinde yeni parkın ismi “ Yunus Emre Parkı” ve Arapzade mahallesi Eyüp Topçu Caddesi 2 nolu sokak üzerinde parka “Şehit Polis Erman Özcan” isminin verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Diğer Haberler