HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI 2. BİRLEŞİMİ GERÇEKLEŞTİ

HAZİRAN AYI MECLİS TOPLANTISI 2. BİRLEŞİMİ GERÇEKLEŞTİ

Orhangazi Belediyesi Haziran Ayı meclis toplantısı 2. birleşimi, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Başkanlığında meclis salonunda gerçekleşti. Komisyonlardan gelen 4 adet rapor görüşülerek karara bağlandı.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “Gündem maddelerini görüşmeye geçmeden önce hafta sonu itibariyle öncelikle Gemlik ilçemize, bölgemize bir ateş düştü. Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker kardeşimiz şehadete yürüdü. Rabbim Şehidimizin ve tüm Şehitlerimizin makamını ali eylesin. Bir taraftan böyle üzücü olaylar yaşarken diğer taraftan Orhangazimizin gururu Okçuluk sporunda ferdi ile takımlar halinde yapılan yarışmalarda Liseler arası Türkiye birinciliği ve Uluslararası Dünya 3.lüğü Avrupa ve Dünya Birinciliği olan ayrıca Olimpiyatlarda Ülkemizi temsil edecek Milli Sporcumuz Furkan Oruç’u tebrik ediyorum” dedi. Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın ve Grup başkanları tarafından hediyeleri taktim edilirken bir hatıra fotoğrafı çekilerek başarıların devamını diledi.

Meclis Toplantısının ilk gündem maddesi olan Mülkiyeti Belediyemize ait Mahmudiye mahallesinde muhtarlık binasının 2. Katının ve muhtarlık odası bitişiğinde bulunan taşınmaz ile yarı kapalı bahçesinin 3 yıldan fazla kiraya verilmesi komisyon kararı ile kabul edildi.

Mülkiyeti Belediyemize ait Örnekköy Mahallesi ve Hürriyet mahallesinde bulunan taşınmazların irtifak hakkı tesisi ile mülkiyet devri işlemlerinin yapılması için Belediye Başkanına yetki verilmesi komisyon kararı ile kabul edildi. İlçemiz Arapzade mahallesinde bulunan bir taşınmaz üzerinde İmar plan değişikliği komisyondan gelen karar tekrar görüşülmek üzere komisyona havale edildi. Haziran ayı meclis toplantısı 2. Birleşiminin son gündem maddesi olan Plan değişikliği itirazı komisyondan geldiği gibi kabul edildi.

Başkan Aydın soruları yanıtladı

Orhangazi Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısının ilk birleşiminde meclis üyelerinin sorularına önümüzdeki mecliste hem ayrıntılı hemde görsellerle birlikte cevap vereceğini ifade eden Belediye Başkanı Bekir Aydın, meclis gündem maddesi sonrası tüm sorulan sorulara görselleri ve ayrıntılı bir şekilde yanıt verdi.