Menu

Annelerimiz Toplumumuzun Baş tacıdır

Yazdır / Tarih: 2022-05-08
Annelerimiz Toplumumuzun Baş tacıdır

Anneler günü Orhangazi Belediyesinin hazırladığı etkinliklerle kutlandı. Her Mayıs Ayı’nın ikinci pazarında kutlanan Anneler Günü, Orhangazi Belediyesinin organize ettiği kahvaltı programı ile başladı.

Anneler Günü programı 8 Mayıs Pazar günü saat 10:00’de Orhangazi Belediyesi hanımlar lokalinde, Şehit ve Gazi anneleri ile kahvaltı buluşmasına Orhangazi Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Orhangazi Ak Parti İlçe Başkanı Gökhan Ulusu, Meclis üyeleri, Şehit ve Gazi Anneleri katıldı.

Anneler Günü kahvaltı programında konuşan Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, davete katılım sağlamalarından ötürü şehit ve gazi anneleri ne teşekkür ederken “ sizler yalnızca kendi evlatlarınızın anneleri değilsiniz. Yaşlarınız kaç olursa olsun, Sizler benim de annemsiniz, Sizler Orhangazililerin de annelerisiniz. Sizler bütün Türkiye’nin de annelerisiniz. Değerli anneler. Böyle özel bir günde, sizler gibi böylesine özel anneleri ağırlayabildiğim için çok mutluyum. Hoşgeldiniz, ayaklarınıza sağlık. Gerçekten en samimi duygularımla şunu rahatlıkla söyleyebilirim, yaşları kaç olursa olsun anneler toplumun baş tacıdır. Anneler İnsanlığın öğretmenidir. Anneler yarınların mimarıdır. Ve sevgili şehit ve gazi anneleri, sizler annelerin en değerlilerisiniz. Çünkü sizler,  o kocaman kalplerinize, aynı anda evlat sevgisi ile evlat acısını, dünyada ya da cennette yaşarken evladıyla gurur duymayı sığdırıyorsunuz. Sizler Orhangazi’nin de annelerisiniz. Sizler bütün Türkiye’nin annelerisiniz. Hepinizin ellerinden öpüyor, saygılarımı sunuyorum. Tekrardan hoşgeldiniz ayaklarınıza sağlık ”dedi.

Orhangazi Belediyesinin organize ettiği anneler günü etkinlikleri, Pazar akşamı saat 20:30’da öğretmen evinde düzenlenen kadınlar matinesi ile devam edecek. Etkinlikler 9 Mayıs Pazartesi günü başlayan ve beş gün boyunca Orhangazilerin beğenilerine sunulacak, kadınların el emeği göz nuru eserlerini sergileyeceği kermesle sürdürülecek.

 

Diğer Haberler