Menu

Engelliler Haftasında Engelsiz Etkinlikler

Yazdır / Tarih: 2022-05-10
Engelliler Haftasında Engelsiz Etkinlikler

Orhangazi Belediyesi 10-16 Mayıs engelliler haftası dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenledi. Engellilerin yeteneklerini, kapasitelerini ve sosyal hayata katılmalarını hedefleyen etkinlikler İlçe protokolünün katılımıyla açıldı.

Orhangazi Belediyesinin engelliler haftası nedeniyle düzenlediği etkinlikler gün boyunca devam etti. 10 Mayıs salı günü saat 10:00’da sevgi yürüyüşü ile başlayan etkinlikler Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programla sürdürüldü. Bu kapsamda İlk olarak engelli ve engelli ailelerinin hazırlamış olduğu el emeği ve gıda ürünlerinin Orhangazililerin beğenisine sunulduğu kermesin açılışı yapıldı. Açılış Kurdelesine Orhangazi Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Belediye Başkanı Bekir Aydın, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Yağız Dora ve Orhangazi protokolü birlikte kesti.

Özel Öğrencilerden özel Resim Sergisi

Engelliler haftasında bir etkinlikte resme yeteneği olan özel çocuklardan geldi. Açılışını Orhangazi ilçe protokolünün yaptığı özel çocukların özel resim sergisi Orhangazililer tarafından büyük ilgi ile karşılandı.

Orhangazi’ye de Engelsiz Kafe

Birçok il ve ilçelerde örnekleri bulunan engelsiz kafeler bütün Türkiye’ye yayılıyor. Bu bağlamda bir engelsiz kafe de Orhangazi‘de açıldı. Vatandaşlarımıza hizmet verecek olan engelsiz kafenin açılışı ilçe protokolü tarafından gerçekleştirildi.

Her an Engelli Vatandaşlarımızın Yanındayız

Engelliler haftası etkinlikleri ile ilgili bir açıklama yapan Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın “ Engelliler haftası dolayısıyla güzel etkinlikler hazırladık. Bu kapsamda gün boyunca düzenlenen bütün etkinliklerde engelli kardeşlerimiz ve onların aileleriyle birlikte olduk. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sürekli engelli hemşehrilerimizin yanında olacağız“ diyen Başkan Aydın sözlerini “ bizler bir haftada ya da bir günde engellilerin yanında olacak projelerle değil onların 365 gün hayatını kolaylaştıracak projelerle engelli kardeşlerimizin yanında olacağız“ şeklinde tamamladı

Diğer Haberler