Menu

Tarım Engel Tanımaz

Yazdır / Tarih: 2022-05-10
Tarım Engel Tanımaz

Orhangazi de Engelliler haftası etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. 10-16 Mayıs engelliler haftası kapsamında engellilere yönelik çalışmalar farklı organizasyonlarla sürdürülüyor. Engelli vatandaşlarımızın mesleki anlamda gelişmelerini, sosyalleşmelerini ve eğlenmelerini amaçlayan etkinlikler kapsamında, daha önce başlatılmış olan engelsiz tarım Projesi alanında domates ve mavi yemiş fidesi dikimi yapıldı. Engelsiz tarım fide ekimi çalışmalarına engelli vatandaşların yanı sıra, Orhangazi Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Belediye Başkanı Bekir Aydın, Orhangazi Cumhuriyet Başsavcı Vekili Yağız Dora, İlçe Kurum müdürleri, Başkan yardımcıları, Meclis üyeleri ve aileler katıldı.

Engelsiz Tarım Projesi Nedir? Orhangazi Kaymakamlığı koordinatörlüğünde Orhangazi Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü, Uludağ Üniversitesi ve Hektaş ortaklığı ile geliştirilen Engelsiz Tarım Projesi Saadet Öcalgiray Meslek Okulu öğrencisi hafif düzey zihinsel engelli öğrencilerin tarım faaliyetleri gerçekleştirerek gelir elde etmesini amaçlamaktadır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenen 2,5 Milyon TL bütçesi bulunan proje açık ve kapalı tarım alanları, tarım atölyeleri ve peyzaj alanları oluşturularak üretimden pazarlamaya kadar tüm faaliyetleri içermektedir.

Tarım Geleceğimizdir

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, engelsiz tarım projemiz gerçekten Birçok amaca hizmet eden bir projedir. Tarım her zaman önemliydi ama son yıllarda çok daha önem kazandı. Ayrıca engelli kardeşlerimizin ekonomik bağımsızlıklarına katkıda bulunmak ve sosyal gelişimlerine destek vermekte çok önemli bir konudur. Bu projeyle her iki amaca da ulaşabiliyoruz“ dedi

Diğer Haberler