Menu

Kader, Kaderimde Kına Gecem de Olsun.

Yazdır / Tarih: 2022-05-10
Kader, Kaderimde Kına Gecem de Olsun.

Kader, Kaderimde Kına Gecem de Olsun.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Kadere (25) kına gecesi eğlencesi düzenledi. Orhangazi Öğretmen evi Lokali’nde 10 Mayıs akşamı düzenlenen kına gecesi eğlencesine Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın ve eşi Kıymet Aydın, Ak Parti Bursa İl koordinatörü Nurettin Özbağkıran, Ak Parti İlçe başkanı Gökhan Ulusu, meclis üyeleri,    engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde yaşayan down sendromlu Kader Körün hayali gerçekleşti. Yaşıtları gibi kına gecesi eğlencesi yapmayı isteyen Kader Körün isteği Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın tarafından yerine getirildi. Engelliler haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen kına gecesinde görme engelli ses sanatçıları Faruk Elibol, Coşkun Yıldız ile birlikte Levent Aydın sahne aldı. Gece türküler eşliğinde halay, horon ve dans gösterileri ile ilerleyen saatlere kadar devam etti. Düzenlenen kına gecesi eğlencesi dolayısıyla oldukça mutlu olan Kader Kör mutluluk gözyaşlarını tutamadı.

Kaderin İsteği Başımız Üzerine

Kına gecesi eğlencesinde bir açıklama yapan Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın“ Kader kardeşimizin kına gecesi eğlencesi düzenlemek gibi bir hayali vardı. Biz de kardeşimizin böyle bir hayali olduğunu öğrenince, elbetteki başımız üzerine dedik. Her zaman söylediğim bir şeyi burada da tekrarlamak istiyorum. Orhangazimizi engelli hemşerilerimiz açısından hem fiziksel, hem de sosyal anlamda çok daha yaşanabilir bir hale getireceğiz. Kader kardeşimin mutluluk gözyaşlarını gördüm. Kendisine Ömür boyu mutluluklar dilerken, akıtacağı tek gözyaşlarının mutluluk gözyaşları olmasını diliyorum“ dedi.

Diğer Haberler