Menu

Hemşireler Sağlık Sisteminin Omurgasıdır

Yazdır / Tarih: 2022-05-12
Hemşireler Sağlık Sisteminin Omurgasıdır

Belediye Başkanı Bekir Aydın’dan Hemşireler Günü Mesajı.

 

Hemşireler Sağlık Sisteminin Omurgasıdır.

Her yıl 12 Mayıs’ta kutlanan Dünya hemşireler günü ve 12-18 Mayıs hemşirelik haftası dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Hemşirelerimiz sağlık sistemimizin omurgasıdır, diyerek hemşirelerin hemşireler günlerini kutladı. Belediye Başkanı Bekir Aydın, kutlama mesajında hemşirelere “sağlık sistemimizi oluşturan sağlık personelimizin elbetteki tamamı İnsanlığa verdikleri hizmetler nedeniyle çok değerlidir. Hemşirelerimiz de sistemin bir parçası olmakla birlikte bana göre hizmetlerin sürdürebilmesi bağlamında sağlık sisteminin omurgasıdırlar.

Her zaman ama özellikle Pandemi döneminde bütün sağlık çalışanlarımızın cansiperane çabalarına şahit olduk. Nihayetinde de dünyanın gelişmiş ülkelerinde dahi sağlık sistemleri tıkanırken bizim ülkemizde fazla bir sorun görünmeden sıkıntıları atlattık. Bu süreçte de hemşirelerimiz hizmet yarışının bayraktarlıklarını yaptılar.

Türkçemizde hemşire kelimesinin iki anlamı vardır. Birincisi, sağlık personeli. İkincisi kız kardeş. Son yıllar hariç ülkemizdeki bütün hemşirelerin kadın olduğu düşünülürse, Türk toplumu hemşirelere, Kız kardeş, olarak seslenmiştir. Başka söylemle, Türk milleti hemşireleri kız kardeşi olarak kabul etmiştir.“ cümleleriyle seslenirken, sözlerini“ Ülkemizin her köşesinde insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin sonsuz sabır, her türlü özveri, gayret ve sevgi ile mesleğini icra etmeye çalışan, değerli hemşirelerimizin 12 Mayıs hemşireler günü ve 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftasını kutlar, meslek hayatlarında başarılar dilerim.“ şeklinde tamamladı.

Diğer Haberler