Menu

Belediye Başkanı Bekir Aydın Orhangazili Hacı Adaylarını Uğurladı.

Yazdır / Tarih: 2022-06-20
Belediye Başkanı Bekir Aydın Orhangazili Hacı Adaylarını Uğurladı.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Orhangazi‘de İki yılın ardından ilk kez hacca giden hacı adaylarını uğurladı. 20 Haziran Pazartesi günü saat 07:00’de Cumhuriyet Meydanında düzenlenen uğurlama töreninde, Kuran-ı Kerim tilaveti, ilahiler ve duaların ardından Hacı adayları gözyaşlarıyla kutsal topraklara yolcu edildi. Uğurlama töreninde Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları İlhan Kılıç ve İbrahim Korkmaz, İlçe Müftüsü Yusuf Tuna ve vatandaşlar Katıldı.

Bütün Dünyayı etkileyen koronavirüs salgını nedeniyle, alınan kısıtlamalar dolayısıyla haç farizası yerine getirilemiyordu. Bu zaman süreci içerisinde Orhangazide de haç ibadeti yerine getirilemedi. Bu yıl iki yılın ardından ilk hacı adayları, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın’ında katıldığı törenle Cumhuriyet Meydanından yolcu edildi. Oldukça heyecanlı oldukları gözlenen hacı adayları Başkan Aydın, protokol mensupları, yakınları ve vatandaşlarla helalleşerek havaalanına doğru yola çıktı.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın yaptığı açıklamada“ Değerli hemşerilerimiz Hz. Âdem’in ilk kez inşa ettiği, Hz. İbrahim tarafından yeniden yapılan, Allah Resulü’nün en son veda haccında tavaf ettiği o yüce mabedi ziyaret ve tavaf etmek üzere oraya gidiyorlar.” derken sözlerini “ Onlar zaman tünelinde geçmiş peygamberlerle, ashab-ı kiram ile bir gönül yolculuğu yapacaklar. Değerli hemşehrilerimiz bir bakıma yeniden gönüllerini inşa etmiş olarak Orhangazi’mize dönecekler.“ Şeklinde sürdürdü. Başkan Aydın“ Dünyanın en önemli şeyi gerçekten sağlıktır. Bunu Pandemi döneminde bir kez daha anladık. Bakın müslümanların en önemli ibadetlerinden olan haç görevimizi dahi iki yıldır yapamıyorduk. Allaha şükürler olsun ki o günler geride kaldı“ vurgusunu yaparak, açıklamasına“ Hacı adayı hemşehrilerimizin yolu açık olsun. Allah onlara sağlıkla gidip, ibadetlerini sağlıkla yapıp, yine sağlıkla geri dönmeyi nasip etsin.“ cümleleriyle tamamladı.

Diğer Haberler