Menu

Kötü Görüntü Veren Kanal Temizlendi

Yazdır / Tarih: 2022-06-21
Kötü Görüntü Veren Kanal Temizlendi

Orhangazi Yalova Karayolu, Süpürgelik mevkii yakınlarındaki kötü görüntü veren kanal temizlendi. Orhangazi Belediyesi Temizlik ve Fen işleri Müdürlükleri tarafından gerçekleştirilen temizliğin ardından, Yalova üzerinden Orhangazi girişi çirkin görüntüden kurtuldu.

Orhangazi Yalova Karayolu üzerinde bulunan Süpürgelik mevkii yakınlarındaki kanal boyu bölgesi, uzun yıllardır sürdürülen kaçak atık dökümü nedeniyle oldukça kötü bir görünüme sahipti. Yalova üzerinden Orhangazi girişi kötü görüntüye sahip olduğu için şikâyetlere konu oluyordu. Söz konusu Bölge Orhangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüklerine bağlı ekipler tarafından temizlendi. Görevli ekipler iki iş makinesi dört kamyonla çalışarak 200 kamyonun üzerindeki hafriyat Belediye hafriyat döküm sahasına gönderildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın“ Elbetteki bizler bütün ekiplerimizle Orhangazimizi temiz tutmak için gece gündüz çalışıyoruz ama Orhangazi hepimizin. Şehrimizi temiz tutmak için hepimiz elimizden gelen gayreti göstermeliyiz.“ Dedi. Başkan Aydın sözlerini “ yıllar öncesinden aklıma kalan, benim çok sevdiğim bir söz var. Herkes evinin önünü temiz tutarsa, bütün şehir temiz olur. Yani şehrimizi temiz tutmak için hepimiz elimizden geleni yapmalıyız. Yıllardır kaçak atık dökme sonucunda Orhangazimizin Yalova girişi, Süpürgelik mevkiini geçtiğinde oldukça çirkin bir görüntü veriyordu. Bu bölgeyi ekiplerimiz yoğun bir çalışma temposuyla kısa sürede temizledi. Artık o bölge eski görüntüsüne sahip değil. Benim hemşerilerimden ricam Özellikle ev ya da inşaat hafriyat atıklarının kanunlara uygun bir şekilde Belediyenin gösterdiği alanlara dökmeleridir. Elbetteki bunu bizlerde istemeyiz ama aksi halde idari para cezalarıyla karşılaşmak söz konusu olabiliyor.“ Cümleleriyle tamamladı.

Diğer Haberler