Menu

Sokak Basketbol Turnuvası Coşkuyla Başladı

Yazdır / Tarih: 2022-06-20
Sokak Basketbol Turnuvası Coşkuyla Başladı

Orhangazi Belediyesi ve Orhangazi Bursasporlular Derneği işbirliğiyle düzenlenen, Orhangazi 3 × 3 sokak basketbolu Turnuvası başladı. 21 Haziran Salı günü başlayan turnuvanın ilk gün maçlarına 22Takım katıldı. Turnuvaya Orhangazili basketbol severler yoğun ilgi gösterdi.

Orhangazi‘de Yaklaşık 15 yılın ardından İlk kez düzenlenen sokak basketbolu Turnuvası başladı. Orhangazi Arapzade Mahallesi Tofaş Basketbol sahasında düzenlenen ilk gün maçlarında 22 Takım Mücadele etti. Yapılan Maçlar sonucunda bir üst tura yükselen takımlar sonraki maçlar için hazırlıklarını sürdürdü.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, turnuva ile ilgili yaptığı açıklamada “ Basketbol benim de çok sevdiğim bir spor dalıdır.  Hemşerilerimizin bu spor dalına İlgisinin olmasından öte bir yeteneği olduğu kanaatindeyim. Turnuvaya 26 takımın katılması da bunun göstergesidir. İlk gün maçları oldukça heyecanlı geçti. Bu heyecanı hem oyuncu arkadaşlarımızın hem de izleyici hemşerilerimizin yüzlerinde görmek mümkün oldu. On gün sürecek olan turnuvamızın diğer maçlarını İzlemeye bütün Orhangazilileri davet ediyorum“ dedi.

İlk gün maçları ile ilgili bir açıklamada Orhangazi Bursasporlular Derneği başkanı Arif Aydın’dan geldi. Arif Aydın yaptığı açıklamada “ gerçekten çok heyecanlı bir gün geçirdik. Eminim diğer günlerde aynı heyecanla devam edecek. Bütün katılan takımlara ve izleyen hemşerilerimize İlgilerinden dolayı teşekkür ediyorum.“ Şeklinde konuştu

Diğer Haberler