Menu

Başkan Aydın AFAD İl Müdürü Mumcuyla Birlikte Afet Yönetim Merkezinde İncelemelerde Bulundu

Yazdır / Tarih: 2022-06-22
Başkan Aydın AFAD İl Müdürü Mumcuyla Birlikte Afet Yönetim Merkezinde İncelemelerde Bulundu

Başkan Aydın AFAD İl Müdürü Mumcuyla Birlikte Afet Yönetim Merkezinde İncelemelerde Bulundu.

AFAD Bursa İl Müdürü Yalçın Mumcu Orhangazi’ye geldi. Yalçın Mumcu Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydınla birlikte, Orhangazi Afet Yönetim Merkezinde incelemelerde bulundu. İncelemelere Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Korkmaz da katıldı.

Orhangazi Belediyesi olası afetlerle ilgili, afet öncesi ve sonrasını kapsayacak şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Bu konudaki çalışmaları yerinde görmek üzere AFAD Bursa İl Müdürü Yalçın Mumcu Orhangazi’ye geldi. Yalçın Mumcu, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın ve Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Korkmaz ile birlikte, Orhangazi Afet Yönetim Merkezinde incelemelerde bulundu. AFAD Bursa İl Müdürü Yalçın Mumcu Orhangazi Afet Yönetim Merkezini İncelemesinin ardından, Afet Merkezi ile ilgili takdirlerini belirtti.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın“ Allah göstermesin ama afetler maalesef hayatın akışı içerisinde karşılaşabileceğimiz şeylerdir. Biz Orhangazi Belediyesi olarak afetlere karşı önlemlerimizi almış durumdayız.“ Dedi. Başkan Aydın sözlerini “ Orhangazi Belediyesi olarak Üzerinde en önemle durduğumuz konulardan birisi de afet durumlarıdır. Afetlerle ilgili Belediye bünyemizde, Orhangazi Belediyesi Arama Kurtarma, “OBAK”  birimimizi oluşturduk. Düzenli aralıklarla verdiğimiz eğitimlerle ekibimizin kabiliyetini arttırıyor yeni ekipman takviyeleri ile güçlendiriyoruz.  “ Şeklinde sürdürerek, açıklamasına “ 1999 Yalova depremi bizlere çok acı bir ders verdi. Bir yandan hiç afet olmayacakmış gibi günlük hayatımızı sürdürürken, öbür yandan yarın afet olacakmış gibi hazırlıklarımıza devam etmeliyiz.“ Cümleleriyle tamamladı

Diğer Haberler