Menu

Başkan Aydın Orhangazi Rumeli Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin Açılışına Katıldı.

Yazdır / Tarih: 2022-06-30
Başkan Aydın Orhangazi Rumeli Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin Açılışına Katıldı.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Orhangazi Rumeli Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin yeni hizmet binasının açılış törenine katıldı. Orhangazi Belediyesinin yapımını üstlendiği binada faaliyetlerini sürdürecek Orhangazi Rumeli Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin açılışını Belediye Başkanı Bekir Aydın yaptı. 30 Haziran Perşembe günü yapılan açılış törenine Başkan Aydın’ın yanı sıra, Ak Parti Orhangazi İlçe Başkanı Gökhan Ulusu, MHP İlçe Başkanı Halil Bozoğlu ve Birçok İlçe Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, göreve geldiği günden itibaren yoğun çalışma temposunu arttırarak sürdürüyor. Bu kapsamda sivil toplum örgütleri ile de işbirliğine devam ediyor. Başkan Aydın bu çerçevede, yapımını Orhangazi Belediyesinin üstlendiği binada, Orhangazi Rumeli Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin açılışına katıldı. Açılışa protokolün yanı sıra çok sayıda vatandaş ilgi gösterdi.

Açılışta, hayırlı olsun, dileklerini sunan Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın“ Orhangazi Rumeli Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Orhangazimizin en eski sivil toplum örgütlerinden birisidir. Yaklaşık 150 yıldır çeşitli sebeplerle ata topraklarını terk edip anavatana gelen dostlarımızın iştirakleri ile oluşan bu değerli derneğimiz gerçekten de adında olduğu gibi kültür adına, dayanışma adına çok değerli işlere İmza atmışlardır. Bu değerli derneğimiz bundan böyle Belediyemizin yaptığı bir binada kendilerine tahsis ettiğimiz kısımda faaliyetlerine devam edeceklerdir. Yeni binanın sağlıklı günlerde kullanılmasını diliyor, başta dernek Başkanımız Kamil Gülsever ve yönetimi olmak üzere bütün dernek üyelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.“ Açıklamasını yaptı

Diğer Haberler