Menu

Sokak Basketbolunda Muhteşem Final.

Yazdır / Tarih: 2022-07-01
Sokak Basketbolunda Muhteşem Final.

Orhangazi Belediyesi ve Orhangazi Bursasporlular Derneği işbirliğiyle düzenlenen, Orhangazi 3 × 3 sokak basketbolu Turnuvasında Final heyecanı yaşandı. Sporseverlerin oldukça ilgi gösterdiği Sokak basketbol Turnuvası, 30 Haziran Perşembe akşamı yapılan final maçlarıyla sona erdi. Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, final gecesi maçlarını izlemeye eşi Kıymet Aydınla birlikte katıldı.

Orhangazi Belediyesi ve Orhangazi Bursasporlular Derneği işbirliğiyle, 15 yıl ara verdikten sonra ilk kez düzenlenen 3 × 3 Sokak Basketbolu Turnuvası oldukça heyecanlı geçen grup maçlarının ardından muhteşem finalle sona erdi. Turnuvanın tamamında olduğu gibi final gecesini de Orhangazi‘li sporseverler ilgiyle takip etti. Final maçlarına İzleyici olarak Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın yanı sıra, Ak Parti Orhangazi İlçe Başkanı Gökhan Ulusu, MHP ilçe Başkanı Halil Bozoğlu, Orhangazi Bursasporlular Derneği Başkanı ve MHP Belediye Meclis Üyesi Arif Aydın, Belediye Meclis Üyeleri ve Çok sayıda sporsever Orhangazili katıldı.

Heyecanın doruğa ulaştığı maçların sonrasında, Gençler Klasmanında, PARALEL takımı birincilikle, Alpayer 16 takımı İkincilikle, 2016 Cleveland takımı Üçüncülükle ipi göğüslerken, Yıldızlar Klasmanında OKC Big Three Takımı Birinci, Unity Takımı ikinci, Real Mardin takımı Üçüncü oldu.

Final maçlarının ardından “ Bir sporsever, bir basketbol sever olarak gerçekten çok keyif aldım“ diyen Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın “ Çok uzun yıllar gibi görünen, Pandemi şartlarında geçen iki yılın ardından artık her türlü etkinlikle sokaklardayız. Orhangazi Belediyesi olarak, Orhangazi Bursasporlular Derneği ile birlikte düzenlediğimiz 3 × 3 Sokak basketbolu Turnuvası muhteşem bir finalle sona erdi. Ben başta Orhangazi Bursasporlular Derneği Başkanı ve Meclis Üyemiz değerli kardeşim Arif Aydın olmak üzere, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, dereceye giren takımları kutluyor, İlgisini hiç eksik etmeyen sporsever hemşehrilerimi saygıyla selamlıyorum.“ Açıklamasını yaptı.

Turnuva ile ilgili bir açıklamada Orhangazi Bursasporlular Derneği Başkanı Arif Aydından geldi. Arif Aydın açıklamasında “ samimi söylemek gerekirse Sokak basketbolunu özlemişiz. Sadece ben değil, turnuvanın bütününe bakıldığında Orhangazi’li dostlarımız da özlemiş. 15 yılın ardından yapılan bu Sokak basketbolu Turnuvasını gelecek yıllarda tekrarlamak düşüncesindeyiz. Ben değerli Belediye Başkanımız Bekir Aydın’a, katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Ayrıca dereceye giren takımları tebrik ediyor, hem izleyici olarak, hem de bizzat maç yaparak turnuvaya katılan Sporsever dostlarımıza ilgilerinden dolayı Şükranlarımı sunuyorum“ dedi.

Diğer Haberler