Menu

Orhangazi Cihanköy Ortaköy Mahalle Yolu Yapılıyor.

Yazdır / Tarih: 2022-07-28
Orhangazi Cihanköy Ortaköy Mahalle Yolu Yapılıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orhangazi’ye desteklerine ara vermeksizin devam ediyor. Bu kapsamda, Bursa Büyükşehir Belediyesi Fen işleri ekipleri, toplamda 6 km uzunluğunda Orhangazi, Cihanköy-Ortaköy Mahalleleri Yolunu yeniden yapıyor.

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde, Bursa Büyükşehir Belediyesinin yatırım destekleri artarak sürüyor. Bursa Büyükşehir Belediyesinin Orhangazi Belediyesiyle ortak projeleri ya da Büyükşehir Belediyesinin yatırımlarıyla gerçekleşen destekler Orhangazi’nin çehresini değiştiriyor. Bu çerçevede Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından, toplam uzunluğu 6 km olan Orhangazi, Cihanköy-Ortaköy mahalle yolu yeniden yapılıyor. Daha önce yetersiz olan Orhangazi, Cihanköy-Ortaköy mahalle yolu çalışmalar sonucunda genişletilip, zemin iyileştirilmesi yapıldıktan sonra asfalt kaplanarak mahalle sakinlerinin hizmetine sunulacak. Cihanköy-Ortaköy Mahalleleri yolunun kısa sürede bitirilmesi hedefleniyor.

Bursa Büyükşehir ve Orhangazi Belediyelerinin el ele hizmet verdiğini vurgulayan Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın “ Güzel Orhangazi’mizde, Bursa Büyükşehir Belediyemizle birlikte, Birlikten kuvvet doğar, atasözümüzü Sokak sokak, cadde cadde, mahalle mahalle yaşatıyoruz. Bu kapsamda birçok ortak projeye imza attık, atmaya da devam ediyoruz. Bunların yanı sıra Büyükşehir belediyemiz Orhangazi’mizde çok sayıda projeyi hayata geçirdi.“ Diyerek sözlerine “ Bunların bir tanesi de, şartların değişmesiyle artık yeterli olmayan Orhangazi, Cihanköy-Ortaköy Mahallelerimizin Yol yapımıdır. Dar ve yetersiz olan 6 kilometrelik yol genişletilip, zemini iyileştirildikten sonra asfalt kaplanarak mahalleli hemşerilerimizin hizmetine sunulacak. Bu şekilde söz konusu mahallelerimizle ulaşım çok daha yeterli hale gelecek.“ Şeklinde sözlerine devam etti. Başkan Aydın açıklamasına“ tekrarlıyorum, Orhangazide, Bursa Büyükşehir Belediyesiyle Orhangazi Belediyesi el ele Çalışıyor. Orhangazi’mize değerli katkılarından dolayı, kıymetli Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş Beyefendiye çok teşekkür ediyorum.“ Cümleleriyle son verdi.

Diğer Haberler