Menu

Ertelenen Bursa Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri 3 Ağustos Çarşamba günü yapılacak.

Yazdır / Tarih: 2022-08-01
Ertelenen Bursa Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri 3 Ağustos Çarşamba günü yapılacak.

Ertelenen Bursa Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri Orhangazi Belediyesi ve Bursa büyük şehir belediyesi işbirliğiyle Orhangazi Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak. Etkinlikler 3 Ağustos Çarşamba günü,  saat 18:00’de düzenlenecek.

Orhangazi Belediyesi temposunu artırarak çalışmalarına devam ediyor. Çalışmaların İçerisinde diğer Belediyecilik faaliyetlerinin yanı sıra kültürel etkinlikler oldukça fazla yer tutuyor. Bu kapsamda Cumhuriyet Meydanı’nda, 3 Ağustos Çarşamba günü saat 18:00’de Bursa Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri düzenlenecek. Etkinliklerde Mehteran Konseri, kılıç Kalkan ekibi ve Halk Oyunları sunumu, Karagöz Hacivat gösterisi ve konser performansı Orhangazilerin beğenisine sunulacak.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 27 Temmuz Çarşamba günü planladığımız programı şehitlerimizi olması nedeniyle 3 Ağustos Çarşamba gününe erteledik. Diyerek açıklamasını“ Her imkân bulduğunda söylediğim gibi 2020-2021 yıllarında Pandemi nedeniyle İstediğimiz kültürel çalışmaları gerçekleştiremedik. Salgın hastalıktan kurtulmamızın ardından ve imkânlarımızı da geliştirmemiz neticesinde kültürel çalışmalara çok daha fazla yer veriyoruz. Bunlardan birisini de yarın akşam Cumhuriyet Meydanında yaşayacağız.“ Şeklinde sürdürerek, sözlerine “ 3 Ağustos Çarşamba akşamı Cumhuriyet Meydanında Büyükşehir Belediyemizle birlikte düzenlediğimiz Bursa Türk Dünyası Kültür Başkenti kapsamındaki kültürel etkinliklerimize bütün hemşehrilerimi davet ediyorum. Yarın Saat 18:00’de Belediye Meydanı’nda buluşmak üzere.“ Cümleleriyle son verdi.

Diğer Haberler