Menu

Orhangazi Belediyesinden Kapsamlı Sahil Temizliği

Yazdır / Tarih: 2022-08-03
Orhangazi Belediyesinden Kapsamlı Sahil Temizliği

Orhangazi Belediyesi İznik Gölü sahilinde geniş çaplı çevre temizliği çalışması başlattı. 3 Ağustos Çarşamba günü Start verilen ve yaklaşık dört kilometrelik sahil şeridini temizlemeyi amaçlayan çalışmanın kısa sürede bitirilmesi planlanıyor.

Orhangazi Belediyesi yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Tüm ekipleriyle sahada olan Orhangazi Belediyesi, temizlik ekipleriyle de yaptığı çalışmalar göz dolduruyor. Konut yoğunluklu alanlarda temizlik faaliyetlerine aralıksız devam eden Orhangazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, kırsal bölgelerde de oluşan insan kaynaklı atıkları doğadan uzaklaştırıp bertaraf ediyor. Bu kapsamda İznik Gölü Orhangazi kıyısı sahil şeridinde, İznik Gölü su pompasıyla Gölyaka kavşağı arasında yaklaşık dört kilometrelik bir mesafeyi kapsayan temizlik çalışması başlattı. Çalışmalar sonucunda İznik Gölü Orhangazi sahili daha temiz bir çevreye sahip olacak.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın konuyla ilgili yaptığı açıklamada,  Çöplerle kirletilenin doğa değil çocukların geleceği olduğu vurgusunu yaparak Çevre duyarlılığına dikkat çekti. Başkan Aydın sözlerine “ bizler Orhangazi Belediyesi olarak zaten Şehrin içinde ya da kırsalında her türlü temizlik çalışmamızı yapıyoruz. Ama benim değerli hemşerilerimden bir ricam var. Kentimizi, doğamızı daha temiz tutalım, daha iyi koruyalım. Çünkü eski bir Afrika atasözünde olduğu gibi “doğa bizlere çocuklarımızın emanetidir.“  doğayı onlara en az aldığımız kadar temiz bırakalım ki evlatlarımızın emanetine hıyanet etmemiş olalım.“ Şeklinde devam etti. Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın açıklamasına “ Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz Göl sahil şeridinde çok ciddi bir temizlik çalışması yapıyor. Bu çalışmanın sonucunda tamamı insan kaynaklı olarak kirletilmiş, yaklaşık dört kilometrelik sahil boyu titizlikle temizlenecek. Ben tekraren bütün hemşerilerinden çevreye karşı daha duyarlı olmalarını rica ediyor, bütün şehrimizi bizler için gece gündüz, tatil bayram demeden özveriyle düzenli olarak temizleyen Müdürümüz Mustafa Kayan yönetimindeki temizlik işleri ekiplerimize çok teşekkür ediyorum. “ Cümleleriyle son verdi.

Diğer Haberler