Menu

Otomobiller Orhangazi'nin Kurtuluşunun yüzüncü Yıl Dönümü İçin Gaza Bastı

Yazdır / Tarih: 2022-09-12
Otomobiller Orhangazi'nin Kurtuluşunun yüzüncü Yıl Dönümü İçin Gaza Bastı

Orhangazi Belediyesinin düzenlediği, Orhangazi’nin kurtuluşunun 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Otokros yarışları yapıldı. Yarışlar 10 Eylül Cumartesi ve 11 Eylül Pazar günü Orhangazi Otokros Pistinde gerçekleştirildi. Otokros yarışları Orhangazililer tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

Orhangazi Belediyesi 10 Eylül Orhangazi’nin kurtuluşunun 100. Yılı münasebetiyle geniş kapsamlı bir kutlama programı düzenledi. 3 Eylül Cumartesi günü başlayan program 11 Eylül Pazar Günü Otokros yarışlarıyla sona erdi. Otokros yarışlarını Bursa’da faaliyet gösteren üç otomobil spor kulübü BOSSEK, BASK ve BUMOSK, Kulüpleri organize etti. Orhangazi’nin kurtuluşu ‘nun 100. Yıl dönümü münasebetiyle hazırlanan etkinlikler çerçevesinde yapılan yarışlar iki gün sürdü.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Yarış otomobilleri pilotları Orhangazimizin kurtuluşunun 100. yıl dönümü için gaza bastılar, vurgusunu yaparak sözlerine “ Orhangazimizin düşman işgalinden kurtuluşunu Bu yıl her biri diğerinden daha güzel etkinliklerle, anma programlarıyla kutladık. Etkinliklerimizi 3 Eylül‘de çocuklarımızın futbol turnuvasıyla yani sporla başlattık, 11 Eylül‘de otomobil yarışlarıyla, yine sporla bitirdik.“ Şeklinde devam etti. Başkan Aydın açıklamasına “ evet on ve 11 Eylül tarihlerinde Orhangazi semaları Otokros tutkunlarının çok iyi bildiği o muhteşem sesle, güçlü motorların büyük egzozlarla işbirliği yaparak çıkarttığı o muhteşem sesle yankılandı. Yarışlarda performanslarını sergileyen bütün pilot kardeşlerime, organizasyonda emeği geçen bütün arkadaşlarıma Orhangazi’mize böyle bir güzelliği yaşattıkları için çok teşekkür ediyorum.“ İfadeleriyle son verdi.

Diğer Haberler