Menu

Orhangazi Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneğinden Başkan Aydın’a Ziyaret.

Yazdır / Tarih: 2022-09-14
Orhangazi Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneğinden Başkan Aydın’a Ziyaret.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Orhangazi Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği yönetimiyle görüştü. Görüşme dernek Başkanı Durmuş Turan Başkanlığındaki yönetimin ziyareti dolayısıyla gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen görüşme, Belediye Başkanlığı makamında yapıldı.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Orhangazi’nin değerleriyle buluşmaya devam ediyor. Başkan Aydın bu kapsamda Orhangazi Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği ile görüştü. Dernek Başkanı Durmuş Turan ve yönetim kurulu üyelerinin ziyareti üzerine gerçekleşen görüşmede, Belediye Başkanı Bekir Aydına Geçtiğimiz haftalarda Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen geniş kapsamlı programa verdikleri destekten dolayı teşekkür plaketi sunuldu.

Ziyaretle ilgili bir açıklama yapan Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın“ Orhangazi Anadolu’muzun neredeyse bütün kesimlerinden ve Anadolu’muza yakın coğrafyalardan gelen kardeşlerimizin bu bölgede yaşayan insanlarla birlikte oluşturduğu çok güzel bir şehirdir. Orhangazi’yi şöyle biraz çevreye kulak vererek gezdiğinizde, bir evden duyduğunuz Erzurum’un sarı gelin türküsüyle hüzünlenebilir, Başka bir evden işittiğiniz Rize’nin Çayeli’nden öteye türküsüyle neşelenebilir, Bir iş yerinden kulağınıza gelen Kafkas müzikleriyle heyecanlanabilir, Balkan müzikleriyle coşabilirsiniz. Erzurumlu kardeşlerimiz de Orhangazimizin, Orhangazi bütünümüzün değerli bir parçasıdır. Dernek Başkanımız Durmuş Turan Beyefendinin yönetiminde Orhangazi Erzurumlular Derneği zaten yaptıkları Şölenle bunu göstermiştir. Güzel bir şölen oldu. İnşallah gelecek yıllarda daha güzel şölenlerle Orhangazimizi buluşturacaklar.“ dedi. Başkan Aydın sözlerini “ Ziyaretlerinden dolayı çok memnun olduğumu belirtmek isterim. Ayrıca sundukları plaketten dolayı çok teşekkür ediyor, bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum.“ İfadeleriyle son verdi

Diğer Haberler