BAŞKAN AYDIN’DAN ANKARA ÇIKARTMASI

BAŞKAN AYDIN’DAN ANKARA ÇIKARTMASI

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Kılıç ile birlikte ilçemiz ile ilgili projeleri ve yatırımları takip etmek için Ankara’ya giderek yoğun bir program gerçekleştirdi. Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Ankara programında 2 gün boyunca yoğun bir mesai harcadı.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, “  Belediye Başkan Yardımcımız İlhan Kılıç ile birlikte İlçemiz ile ilgili projeleri ve yatırımları takip etmek amacıyla Ankara’da 2 günlük yoğun bir mesai programı gerçekleştirdik. Millî Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’un teşrifleri ile gerçekleşen Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Toplantımızı gerçekleştirdik. Türkiye Belediyeler Birliğine yeniden Başkanlık görevine seçilen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’i tebrik ediyor, görevinde başarılar diliyorum. Birlikte daha güçlüyüz ve memleketimiz için canla başla çalışmaya devam ediyoruz.

Ankara’da Yoğun Mesai

Türkiye Belediyeler birliği meclis toplantı sonrası İŞKUR Genel Müdürümüz Bekir Aktürk’ü ziyaret ederek İlçemizde devam eden çalışmaları üzerine verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Buradan Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Daire Başkanı Dr. Aydın Keskin Kadıoğlu’nu ziyaret ederek Belediyemiz bünyesinde hizmet veren Mülteci İrtibat Bürosu ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün çalışmaları üzerine fikir alışverişinde bulunduk. İlçemizde bulunan mülteciler hakkında yaptığımız çalışmalarımızı paylaştık. Her türlü destekleri için Hemşehrimiz Aydın Keskin Kadıoğlu’na nazik misafirperverliği için teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.

DSİ ve Karayolları ziyaretleri

2 günlük yoğun Ankara Mesaisinin 2. gününde Ak Parti Bursa Milletvekilimiz Zafer Işık ile birlikte Devlet Su işleri Genel Müdürü Kaya Yıldız’ı ziyaret gerçekleştirdik. İlçemizde devam eden çalışmalarımız ile İznik Gölü, Kuzey Yaka sulama hattının kapalı sisteme alınması ve mahallelerimizin gölet talepleri hakkında istişarelerde bulunduk. Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey’i ziyaret ederek, Bölgemizde takip ettiğimiz konular başta olmak üzere hemşehrilerimizin taleplerini değerlendirerek devam eden çalışmalarımız üzerine fikir alışverişinde bulunduk.

Ankara temaslarımız esnasında son durağımız olarak Karayolları Genel Müdürü Abdülkadir Uraloğlu ’nu ziyaret ettik. İlçemizin en büyük sorunu olarak gördüğümüz ve bu sorunu ortadan kaldırmak adına yaptığımız çalışmalar sonucunda İlçemiz üzerinden geçen Bursa- İstanbul Karayolunda dalçık projesini Genel Müdürümüze paylaştık. Trafik sorunun en aza indirilmesi noktasında dalçık projemizi en kısa zamanda hayata geçirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  İlçemizin değerinin her geçen gün daha da artması noktasında tüm enerjimizi bu yönde harcamak için yoğun bir Ankara programını en iyi şekilde gerçekleştirdik. Bu anlamda desteklerini bizlerden hiçbir zaman esirgemeyen ve çalışmalarımıza verdikleri desteklerden dolayı Milletvekillerimize, Müdürlerimize ve Daire Başkanlarımıza teşekkür ediyor çalışmalarında kolaylıklar diliyorum” dedi