Menu

ORHANGAZİ KERAMET-ILICA

Orhangazi’ye 18 kilometre uzaklıktaki Keramet Mahallesinin İznik Karayolu’na çok yakın bir bölümünde yer alan Ilıca, doğal bir SİT alanıdır. Ilıcanın sodalı olarak bilinen suyunun, içerdiği diğer mineraller açısından cilt ve deri hastalıklarına da iyi geldiği belirtilmektedir. Doğal bir havuz görünümündeki ılıcanın kayaların arasından devamlı kaynayan suyu, özellikle yakın il ve ilçelerden her mevsim yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağıdır.

Göl ile ılıca arasında sadece 200 m. kadar uzaklık vardır. Göle bu kadar yakın bir başka ılıca yoktur.
 
Sakin ve huzurlu çevresi, doğal güzellikleri ve seyrine doyum olmayan güneşin batısı ile İznik Gölü manzarası görülmeye değerdir.
 
Ulaşım :
Yalova istikametinden Ilıca’ya Bursa karayolunu kullanarak, Orhangazi´ye geldiğinizde şehir merkezindeki ışıklardan sola doğru İznik istikametine doğru sapacaksınız. Bu güzergah takip ederek yol üzerindeki Keramet mahallesini geçtikten sonra Ilıca’ya gelebilirsiniz.
Bursa istikametinden Ilıca’ya Yalova karayolunu kullanarak,. Orhangazi´ye geldiğinizde şehir merkezindeki ışıklardan sola doğru İznik istikametine doğru sapacaksınız. Bu güzergah takip ederek yol üzerindeki Keramet Mahallesini geçtikten sonra Ilıca’ya gelebilirsiniz.