Menu

Başkan Aydın Demokrasi ve Birlik Derneğinin Düzenlediği Türkiye Yüzyılında Kürtler Bursa Buluşmasına Katıldı

Yazdır / Tarih: 2023-01-14

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Demokrasi ve Birlik Derneği tarafından düzenlenen "Türkiye Yüzyılında Kürtler Bursa Buluşması" Programına İştirak etti. Program Ak Parti Önceki Dönem Bakanlarından Faruk Çelik ve Ak Parti Önceki Dönem Milletvekillerinden Mehmet Metiner’in katılımıyla Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın yoğun çalışma temposunu sürdürüyor. Başkan Aydın bu kapsamda Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen, Konuşmacı olarak Ak Parti Önceki Dönem Bakanlarından Faruk Çelik ve Ak Parti Önceki Dönem Milletvekillerinden Mehmet Metiner'in katıldığı, Demokrasi ve Birlik Derneği tarafından düzenlenen "Türkiye Yüzyılında Kürtler“ programına İştirak etti. Programda katılımcılar tarafından birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Biz bir ve beraberiz ve her zamanda öyle kalacağız, diyerek sözlerini “ Birileri yaklaşık 60 yıldır benim güzel ülkemde, yüzyıllardır bir arada yaşayan Türklerle Kürtleri ısrarla ayırmaya çalışıyor. Ama unuttukları, unutmakla kalmayıp her olayda gözlerine sokulduğu halde göremedikleri bir şey var. Bu topraklarda Türk Kürt ilişkisi, yüz sakal ilişkisi gibi değil, vücut kol ilişkisi gibidir. Sakalı yüzden kolaylıkla koparta bilirsiniz fakat kolu vücuttan koparmak için çok uğraşmanız gerekir. İşte bunlarda onu yapmaya çalışıyorlar. Ama bugüne kadar başaramadıkları gibi bundan sonra da başaramayacaklar.“ Şeklinde sürdürdü. Başkan Bekir Aydın açıklamasına “ Biz Biriz, Beraberiz, Kardeşiz. Hep Birlikte Türkiye’yiz. Önceki Dönem Bakanımız Sn. Faruk Çelik ve Önceki Dönem Milletvekilimiz Sn. Mehmet Metiner'in katılımları ile Demokrasi ve Birlik Derneği tarafından düzenlenen "Türkiye Yüzyılında Kürtler Bursa Buluşması" Programına İştirak ettik. Rabbim geçmişte olduğu gibi gelecekte de birliğimizi, dirliğimizi ve kardeşliğimizi daim kılsın inşallah.“ İfadeleriyle son verdi.

Diğer Haberler