Menu

Başkan Aydın İftarda Depremzede Aileleri Konuk Etti

Yazdır / Tarih: 2023-03-28

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın İftar programında depremzede aileleri konuk etti. Program Orhangazi Belediyesi Nadır Sosyal Tesislerinde düzenlendi. Programa Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın yanı sıra, Orhangazi Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Ak Parti İlçe Başkanı Gökhan Ulusu, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Korkmaz, kurum Müdürleri ve depremzede aileler katıldı.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Aydın bu çerçevede iftar programında depremzede aileleri ağırladı. Belediye Nadır Tesislerinde düzenlenen iftar organizasyonu Kuran okunmasının ardından dualarla başladı. Programa protokolün yanı sıra çok sayıda depremzede aile iştirak etti. Başkan Aydın iftar programında depremzede çocuklara oyuncak dağıttı. Belediye Başkanı Bekir Aydın ilerleyen günlerde de Orhangazi’nin değerleriyle iftar buluşmalarına devam edecek.

Belediye başkanı Bekir Aydın iftar programında depremzede ailelere hitap ederek, maalesef bu yıl Ramazan-ı Şerifi, 6 Şubat depremleri dolayısıyla yitirdiğimiz canların yüreklerimizi yaktığı bir ortamda karşılıyoruz. Elbette ki buruk bir şekilde. Elbette ki sizlerin acılarınızı yüreğimizde hissederek. Hayatlarını kaybeden tüm kardeşlerime Allah’tan rahmet, yakılarına sabır, halen tedavileri devam eden yaralılarımıza da acil şifa diliyorum.“ Dedi. Başkan Bekir Aydın sözlerine “Yaşayan bilir derler ya, çok doğru bir sözdür. Bu nedenle yaşadıklarınızı biliyorum demeyeceğim. Bizler ancak ve ancak deprem esnasında ve depremden sonra yaşadıklarınızı anlamaya çalışabiliriz. Bizler ancak sizlerle işimizi, aşımızı ve Orhangazi’mizi paylaşabiliriz. Şahsım ve bütün Hemşerilerim adına şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, evimiz evinizdir, kentimiz kentinizdir. Keşke başka şartlarda olsaydı ama gerçekten Orhangazi’mizi şereflendirdiniz.“ Şeklinde devam etti. Başkan Aydın konuşmasını “ bunu zaten biliyorduk fakat bu felakette bütün dünyaya ispat ettik. Biz gerçekten çok büyük bir milletiz.

Türkiye’nin Doğusuyla Batısıyla, Kuzeyiyle Güneyiyle tek yürek olduk. Tek yürek olarak,  depremzede vatandaşlarımız için attık.

Bu nedenledir ki 40 yıldır terörle, baskıyla, zorbalıkla uğraşmalarına rağmen bizi bölemediler ve asla bölemeyecekler. Aynı şekilde vatanımız, bayrağımız ve ezanımız için can veren tüm şehitlerimizi de rahmetle anıyorum. Gazilerimize şükranlarımızı arz ediyorum. Rabbim şehitlerimizin ruhunu şad, mekânlarını cennet eylesin.“ İfadeleriyle sürdürdü. Belediye Başkanı Bekir Aydın hitabına “Nasıl yıllardır teröre karşı dayanışmamız devam ettiyse, nasıl bu deprem felaketine karşı bir olabildiysek, bundan sonra da beraber olup içteki ve dıştaki Türkiye düşmanlarına geçit vermeyeceğiz. Bundan sonra da beraber olup deprem felaketinin açtığı yaraları birlikte kapatacağız. Cümleleriyle son verdi.

Diğer Haberler