Menu

Başkan Aydın Minikleri Tekne Orucu Programında Ağırladı

Yazdır / Tarih: 2024-03-23

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, çocuklara yönelik özel bir iftar programı düzenledi. Halk arasında “Tekne Orucu” olarak bilinen etkinliğe 350 çocuk katıldı. Program öncesinde çocuklara Karagöz gösterisi sunuldu.  Eşi Kıymet Aydın’la birlikte ev sahipliği yaptığı etkinlikte MHP İlçe Başkanı Halil Bozoğlu ve meclis üye adayları da miniklerin yanında bulundu. Aydın programın ardından minik misafirlerine oyuncak hediye etti. Belediye Başkanı Aydın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Çocuklarımızı bir araya getirerek bu güzel geleneği sürdürmekten dolayı mutluluk duyuyoruz” dedi.

Tekne Orucu Programı Gelenekselleştirildi

Orhangazi Belediyesi, her yıl Ramazan ayında çocuklara yönelik özel bir iftar programı düzenliyor. Bu yıl da düzenlenen etkinlik, ilçenin sevilen ve geleneksel hale gelen “Tekne orucu” adıyla biliniyor. Programa katılan 350 çocuğun heyecanı yüzlerinden okundu. Minikler iftarlarını birlikte açmanın mutluluğunu yaşadı.

Düzenli Olarak Gerçekleştireceğiz

Belediye Başkanı Bekir Aydın, çocukların buluşmasını ve bu güzel geleneğin devam etmesini sağlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Aydın, “Çocuklarımızın bir araya gelip birlikte iftar açması, onların sosyal etkileşimlerini artırıyor ve birlikte paylaşmanın önemini öğretiyor. Bu tür etkinliklerle çocuklarımızın Ramazan coşkusunu yaşamalarını sağlamak istiyoruz, vurgulamalarını yaptı.

Programa katılan çocuklar ve aileleri, Orhangazi Belediyesi’ne teşekkür ederek, bu tür etkinliklerin devamından mutlu olacaklarını ifade etti. Belediye ise gelecek yıllarda da çocuklara yönelik benzer etkinlikler düzenleyerek toplumsal dayanışmayı, çocuklara ramazan bilincini aşılamayı ve birlikte yaşama kültürünü desteklemeyi hedefliyor. Program çocukların Belediye Başkanı Bekir Aydın’la fotoğraf çektirmelerinin ardından sona erdi.

Diğer Haberler