Menu

Başkan Aydından Yoğun 18 Mart Çanakkale Zaferi Anma Programı

Yazdır / Tarih: 2023-03-18

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Çanakkale Zaferinin 108. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen programlara katıldı. Sabah saatlerinde başlayan anma programları gün boyunca devam etti.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Belediye Başkanı Bekir Aydın bu çerçevede 18 Mart Çanakkale zaferinin 108. yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen programlara katıldı. Anma programları Orhangazi Şehitliğinde Çelenk sunma Töreni İle başladı. Ardından Şehit Erhan Öztürk Parkında bulunan kurtuluş anıtına çiçek sunuldu. 18 Mart Çanakkale Zaferi anma Günü programları Öğretmen evinde şehit aileleriyle birlikte yemek buluşmasıyla devam etti. Gün boyunca süren programlara Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın yanı sıra Bursa Vali Yardımcısı Sultan Doğru, Orhangazi Kaymakam Vekili ve Gemlik Kaymakamı Hasan Göç, Siyasi Parti ilçe Başkanları, Belediye Başkan yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları Yöneticileri, Şehit Aileleri, Gaziler ve Gazi aileleri ve çok sayıda orhangazili katıldı.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Çanakkale Zaferinin yıl dönümü vesilesiyle bir açıklama yaptı.  Belediye Başkanı Bekir Aydın açıklamasında“ Kahraman Türk milleti Orta Asya coğrafyasında, Selçuklu ve Osmanlı topraklarında tarih yazdı ve günümüzde de kendisine görev verilen her yerde tarih yazmaya devam ediyor. Tarihimiz boyunca kahraman milletimizin bütün zaferleri gerçekten çok önemlidir. Her biri diğerinden büyük ve dünya açısından da ayrı bir yere sahiptir.“ diyerek sözlerini  “ Çanakkale Savaşı da milli kahramanlıklarımızın en önde gelenlerindendir. Çanakkale Savaşında yedi düele topunuz, topunuzla tüfeğinizle gelin dedik. Onlarında topu, toplarıyla tüfekleriyle geldiler.  Karşılarında kahraman Türk askerini, Türklerin kahramanlıklarını görünce, Çanakkale geçilmez deyip toplarından tüfeklerinden kalanlarını alıp gerisingeri kaçtılar.“ Şeklinde sürdürdü.

Belediye Başkanı Bekir Aydın açıklamasına“ Çanakkale Zaferinin günümüze bıraktığı büyük bir delil de, Osmanlı imparatorluğu sınırlarındaki milletlerin sahip oldukları Vatan sevgisi, Devlet sevgisi ve Vatan için birliktelik hakkındadır. Bunu Çanakkale’ye gidip oradaki şehitlikleri gezdiğimizde kahramanlarımızın mezar taşlarına yazılmış memleket isimlerinden çok rahatlıkla görebiliyoruz. Bize bu zaferi yaşatan başta Anafartalar ve Kurtuluş Savaşı kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Vatan için canını veren bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Aziz Türk milleti olarak yolumuz açık zaferlerimiz daim olsun.“ cümleleriyle son verdi.

Diğer Haberler