Menu

Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş Çalışmalarını Orhangazi‘de Sürdürdü

Yazdır / Tarih: 2023-11-17

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş Orhangazi’ye geldi. Belediye Başkanı Aktaş Orhangazi‘de gün boyunca çeşitli temaslarda bulundu. İlk olarak Gedelek mahallesinde vatandaşlarla buluşan Aktaş Cuma namazının ardından vatandaşlarla sohbet etti. Ardından Marzimde bulunan Rem Zeytin İşleme tesisini ziyaret eden Başkan Aktaş daha sonra Hürriyet Mahallesinde BUSKİ’nin başlattığı yağmur suyu hattı yapım çalışmalarını yerinde inceledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş Orhangazi çalışmalarını önceki dönem Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Ak Parti Bursa milletvekili Mustafa Varank, Bursa il Başkanı Davut Gürkan,  Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Ak Parti Orhangazi ilçe Başkanı Gökhan Ulusu, Belediye Başkan yardımcıları ve meclis üyeleri ile birlikte gerçekleştirdi.

Aktaş,“ Hedef Daha Yaşanabilir Bir Orhangazi“

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş temasları sırasında yaptığı açıklamada Orhangazi ilçesinde, göreve geldiği günden bugüne kadar yaklaşık 6 yıllık süreç zarfında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. 95 kilometre şebeke hattı, pınar kaynağı ve isale hattı olmak üzere 128 kilometre içme suyu hattı çalışması yapıldığını belirten Başkan Aktaş, “Atık suları da kontrol altına aldık ve 27 kilometre kanalizasyon, 14 kilometre yağmur suyu hattı döşedik. Olası sel ve su baskınlarına karşı ilçede 1200 metre dere temizliği yaptık. Orhangazi’de 8 adet içme suyu deposu inşa ederek yaz aylarında tankerle su taşınan pek çok mahalleyi suyla buluşturduk. Atık Su Arıtma Tesisinin kapasitesini artırarak doğaya deşarj edilen bütün atık suları arıtmadan geçiriyoruz. Hürriyet Mahallesinde yapımı devam eden yağmur suyu inşaatını incelemek için Orhangazi’deyiz. Toplam maliyeti 1 milyon TL olan bu proje kapsamında toplamda 50 metre delgi ve 150 metre yağmur suyu imalatı yapacağız. Bu imalat neticesinde Hürriyet Mahallesinin ve Tekke Mahallesinin daha önce yapılmış olan yağmur suyu hatlarının deşarjını karşı aksa sağlamış olacağız. 600’lük bir hattımız vardı. Bununla beraber 800’lük bir hattımız daha oldu. Bu yatırımla bölge tamamen rahatlamış olacak” diye konuştu. Bu çalışmanın iki önemli noktasına işaret eden Başkan Aktaş, projeyi yolu kapatmadan delgi yöntemiyle yeraltından uyguladıklarını ifade etti. Bu sayede yoğun olan İstanbul yolu trafiğini hiç aksatmadan çalışmaları yürüttüklerini anlatan Başkan Aktaş, “Projemiz bitince meydana gelen su birikintisi sorunu ortadan kalkacak ve yağmur suyu karşı taraftaki göle aktarılmış olacak. Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın bahsettiği 3 önemli konudan bir tanesini daha çözmüş olacağız. Öte yandan Yeniköy ve Çakırlı mahallerindeki muhtelif caddelerde yağmur suyu ve atık su hattı ihtiyacı vardı. 14 bin metre Yeniköy Mahallesinde, 8 bin 500 metre Çakırlı Mahallesinde olmak üzere toplamda 22 bin 500 metre kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının yapımını tamamladık. Asfalt ve parke kaplama çalışmalarımız da bitti. Kanalizasyon, yağmur suyu hattı, ızgaralar, parke ve asfalt için toplamda 73 milyon TL yatırım yapmış olduk. İlçe Belediyelerimizle birlikte karıncalar gibi çalışıyoruz. Her bir sorunu halletmeye çalışıyoruz. İlçedeki sıkıntıları yerinde tespit ediyoruz ve gerekli talimatları veriyoruz. Yakında yapımını tamamlayacağımız parkla beraber daha yaşanabilir Orhangazi olsun istiyoruz. Çalışmaların hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Durmadan, Aralıksız Omuzumuza Vererek Çalışıyoruz

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın da konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Başkan Aydın açıklamasında “ bugün Orhangazi’mizde, yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır, çıkarması vardı. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Sayın Bakanımıza, Sayın il Başkanımıza ve bütün gönüldaşlarımıza teşekkür ediyorum, diyerek sözlerine “ göreve başladığımız günden itibaren hem kendi kaynaklarımızla, hem de Büyükşehir Belediyemizle elele vererek kentimizde çok güzel çalışmalar yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımızın sürekli söylediği gibi bizler laf değil hizmet üretiyoruz. Bu düşünceyle çalıştık, bu düşünceyle hizmet ettik ve bu düşünceyle hizmet etmeye devam edeceğiz.“ cümleleriyle devam etti. Başkan Aydın açıklamasına “ bugün kentimizde Sayın Başkanlarımızla birlikte vatandaşlarımızla bir arada olduk, yaptığımız çalışmaları yerinde inceledik. Kendilerine çok teşekkür ediyor, Nice başarılı çalışmaya yine birlikte imza atacağımıza canı gönülden İnandığımı belirtmek istiyorum.“ ifadeleriyle son verdi.

Diğer Haberler