Menu

Can Dostlar Emin Ellerde.

Yazdır / Tarih: 2022-11-15

Orhangazi Belediyesi Bursa Büyükşehir Belediyesi İle işbirliği içerisinde sokak hayvanlarına yönelik bir çalışma yürütüyor. Çalışma uzman veteriner hekimler tarafından en son teknolojiyle yapılıyor.

Orhangazi Belediyesi Bursa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte, Sokak hayvanlarına yönelik bir çalışma yürütüyor. Bu çalışma kapsamında Bursa Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile beraber Orhangazi Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezimizde sokak hayvanlarımıza yara bakımı, tedavi ve rehabilitasyon hizmeti veriyor. Hizmet Her perşembe günü Veteriner hekim kontrolünde ilçe genelindeki yaralı ve hasta sokak hayvanlarının tedavi, aşılanma ile birlikte anestezi altında kısırlaştırma işlemi şeklinde gerçekleştiriliyor. Yetkili Ekipler 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na göre Sokak hayvanını iyileştirdikten ve aşılarını tamamladıktan sonra küpesini takarak doğal yaşam alanına geri bırakıyor.

Sokak hayvanlarının tedavi ve aşılama süreciyle ilgili bilgi veren Orhangazi Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Veteriner hekimleri ‘’Vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda sokaktan almış olduğumuz hayvanlara kısırlaştırma operasyonu yapıyoruz. Sağlıklı hayvanlara ise parazit ve kuduz aşıları yapıp belli bir süre müşahede altında tutuyoruz. Daha sonra kontrollerini tamamladığımız hayvanlara küpelerini takıp doğal yaşam ortamlarına bırakıyoruz. ‘ dedi.

Diğer Haberler