Menu

Kültür Merkezine Muhteşem Açılış.

Yazdır / Tarih: 2022-11-21
Kültür Merkezine Muhteşem Açılış.

Orhangazi Kültür ve Gençlik Merkezi muhteşem açılışın ardından Orhangazililere hizmet vermeye başladı. 100 milyon TL’ye mal olan Orhangazi Kültür ve Gençlik Merkezinin açılışı 21 Kasım Pazartesi günü saat 14.30’da yapıldı. Açılış törenine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın yanı sıra Orhangazi Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala,  Cumhur İttifakı İl Başkanları Davut Gürkan ve Cihangir Kalkancı, Ak Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık, Cumhur İttifakı İlçe Başkanları Gökhan Ulusu ve Halil Bozoğlu, Mevcut ve geçmiş Dönem Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Ak Parti İlçe Yöneticileri, Kamu Kurum Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş İştirak etti.

Orhangazi Kültür ve Gençlik Merkezinin yoğun katılımla açılışı gerçekleştirildi. Bursa Büyükşehir Belediyesinin yapımını üstlendiği Kültür ve Gençlik Merkezi, Orhangazi‘de bugüne kadar tek kalemde yapılmış en büyük yatırım olarak dikkat çekiyor.  Renkli açılış Töreni 21 Kasım Pazartesi günü saat 14.30’da gerçekleştirildi. En son teknoloji ile inşa edilip donatılan Kültür ve Gençlik Merkezi’nde Sinema ve Tiyatro salonları, kafe ve otopark ve çok amaçlı salonlar bulunuyor.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Kültür ve Gençlik Merkezi’nin açılışında yaptığı konuşmada “ Bugün çok mutlu, çok heyecanlıyım. Çünkü Orhangazi tarihinin en büyük yatırımının açılışını yapıyoruz.“ Diyerek sözlerine“  Yalnız bu kadarda değil. Bu yatırımın öznesi gençler olacak, kültür olacak. Hem maddi, hem de manevi yönden Orhangazi’miz için çok değerli olan bu yatırımı, Marmara’nın zümrüttü şehrimize kazandırdıklarından dolayı Orhangazi’miz, gençlerimiz adına, elbette ki şahsım adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş Beyefendiye çok teşekkür ediyorum. Bilin ki bu değerli eser ayakta kaldığı sürece Alinur Aktaş ismi de Orhangazi‘de yaşayacaktır.

Ayrıca bu değerli eserin şehrimize kazandırılması adına katkıları olan, geçmiş dönem yöneticilerimiz Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Recep Altepe’ye, Orhangazi Belediye Başkanımız Sayın Neşet Çağlayan’a, İlçe Başkanımız Sayın Fahrettin Uludağ’a ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Yine bu güzide eserin Orhangazi’mize kazandırılmasında katkıları olan, daire Başkanlarımıza, birim müdürlerimize, emeği geçen mesai arkadaşlarıma, mütahit firmaya, bu eserin her metre karesinde alın teri döken mühendislerimize ve iş erbaplarına da çok teşekkür ediyorum.“ Şeklinde devam etti. Başkan Aydın konuşmasına “ gençlerimiz gözbebeğimizdir. Kültürümüzde yalnızca geçmişimiz değil, aynı zamanda geleceğimizdir. Göz bebeklerimizle geleceğimizi bir araya getirecek olan bu kıymetli eser, elbette ki Orhangazi’mize çok şey katacaktır. Orhangazi’mizde kültürel anlamda gelişmeler olacak, gençlerimiz büyük kentlerde bulabildikleri imkânları artık Orhangazi’mizde de bulacaktır...  Bu kıymetli eserin Orhangazi’mize, gençlerimize hayırlı olmasını diliyor, tekrardan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş Beyefendi olmak üzere, emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. “Cümleleriyle son verdi

Diğer Haberler