Menu

ORHANGAZİ BELEDİYESİ EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISININ 2.BİRLEŞİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Yazdır / Tarih: 2023-09-12

Orhangazi Belediyesi Eylül Ayı meclis toplantısının 2. Birleşimi yapıldı. Toplantı Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın Başkanlığında Belediye meclis salonunda gerçekleştirildi. Eylül ayı meclis toplantısının 2. Birleşiminde komisyonlardan gelen 7 madde oylandı.

Orhangazi Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısının 2. Birleşimi gerçekleştirildi. Birleşimde görüşülmek üzere 7 madde yer aldı. Birleşimin ilk gündem maddesi olan 2023 yılı ek gelir- gider bütçesi tek tek oylanarak oy çokluğu ile kabul edildi. Eylül ayı meclis toplantısının ikinci oturumunun ikinci maddesi Ergül Aydın tarafından şartsız bağış şirket devri maddesi oldu. Söz konusu madde Ergül Aydın’ın vermiş olduğu önerge ile kabul edildi. Fatih Mahallesi ve Hürriyet Mahallesi sınırları içerisinde Bursa Yalova üzerinde bulunan anayol kenarındaki konut dışı kentsel servis alanının arka tarafında açılan iki adet ismi bulunmayan caddeye “ Fatih 1. Nolu Cadde ile Hürriyet 1. Nolu Cadde” ismi verilmesi İlgili üçüncü Madde oylanarak kabul edildi.

Şehit ismi verildi

Eylül ayı meclis toplantısında Tekke Mahallesi 1. Yeni sokak da oturan mahalle sakinlerinin sokak ismini 7 Eylül 2019 yılında Mardin de şehit düşen Özel Harekât Şube Müdürü “ Şehit Tufan Kansuva” olarak değiştirilmesi konusundaki dördüncü madde oylandı. Madde oy birliği ile kabul edildi.  Toplantının beşinci gündem maddesi Yeniköy mahallesinde bulunan taşınmaz üzerinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı komisyondan geldiği gibi oylandı. Madde kabul edildi. Arapzade mahallesinde bulunan bir taşınmaz için Özel Eğitim Tesisi ’ne yönelik 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ise daha detaylı görüşülmek üzere komisyona havale edildi. Gündemde altıncı sırada yer alan madde daha sonra görüşülecek. Gedelek Mahallesi küçük sanayi sitesi üzerinde revizyon çalışması yapılmasına yönelik 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ise imar komisyonundan geldiği gibi oylandı. Yedinci madde oylama sonucunda kabul edildi.

Diğer Haberler