Menu

Orhangazi Belediyesi ve Orhangazi Kent Konseyi’nden Çocuk hakları İhmali ve İstismar konulu seminer

Yazdır / Tarih: 2023-09-14

Orhangazi Belediyesi ve Orhangazi Kent Konseyi çocuk hakları ihmali ve istismar konulu seminer düzenleyecek. Seminer Orhangazi Kültür Ve Gençlik Merkezi konferans salonunda yapılacak. 18 Eylül Pazartesi günü saat 14:00’da Kent konseyi kadın Meclisinin organizasyonuyla gerçekleştirilecek seminerin konuşmacısı Eğitim uzmanı, psikolojik danışman Olcayto Ezgin olacak. Seminere özellikle ailelerin büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

Belediye Başkanı Bekir Aydın yaptığı açıklamada“ Orhangazi Belediyesi olarak kent konseyimizle işbirliği içerisinde gerçekten güzel projelere imza atıyoruz. Bu çalışmalarımız yeri geliyor kültürel çalışmalar, yeri geliyor aile bütçesine katkı bulunabilecek sanat öğretileri oluyor. Dedi Aydın sözlerine “ Bir etkinlikte çocuklarımızla ilgili düzenledik. Uzman konuğumuzun konuşmacı olarak katılacağı seminerde Çocuk hakları İhmali ve istismar konusu ele alınacak. Seminere özellikle ailelerin katılmasını önemle rica ediyorum.“ ifadeleriyle son verdi.

Konuyla ilgili bir açıklama da Orhangazi kent konseyi başkanı Şinasi Kaya’dan geldi. Kaya açıklamasında “ yaklaşık 4,5 yıldır Belediyemiz ile işbirliği içerisinde hemşerilerimiz tarafından çok beğenilen çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Çalışma gruplarımızda her yaştan kadın ve erkek vatandaşlarımız yer alıyor. Bir çalışmamız da çocuk hakları İhmali ve İstismar konusunda olacak. İnşallah Pazartesi günü değerli hocamızdan bu konuda bilgilerinizeyiz. Ben bu vesileyle bizlere desteklerinden ötürü Belediye Başkanımız Sayın Bekir Aydın’a çok teşekkür ediyorum.“ cümlelerini kullandı.

Kent konseyi Yürütme Kurulu Üyesi ve kadın Meclisi Başkanı İlknur Uludağ “ Bir anne olarak çocuk haklarının ve çocukların önemsenmesinin değerini biliyorum. Onlar bizlere Allah‘ın emanetleridir. Çocuklarımızla ilgili seminerimize özellikle kadın vatandaşlarımız olmak üzere bütün hemşerilerimizi bekliyorum.“ İfadelerini kullandı.

Diğer Haberler