Menu

Orhangazi Belediyesinden Ücretsiz Şeker Ölçümü

Yazdır / Tarih: 2023-11-15

Orhangazi Belediyesi, Dünya Diyabet Günü vesilesiyle Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirdiği ücretsiz şeker ölçümü etkinliği büyük ilgi gördü. Beyazmasa ekipleri ve Sağlık İşleri Koordinatörlüğü personeli tarafından yapılan ölçümlere, Belediye Başkanı Bekir Aydın da katılarak destek Verdi.

Belediye Başkanı Bekir Aydın konuyla ilgili yaptığı açıklamada“ Diyabet hastalığı eğer kontrol altına tutulabilirse neredeyse insan hayatını hiç etkilememektedir. Fakat hastalık kontrolsüz bir şekilde devam ederse gerçekten ciddi sorunlara yol açabiliyor. Bizlerde bunun bilinciyle vatandaşlarımızın şekerlerini ücretsiz olarak ölçtük. Bu yararlı etkinliğe ben de katıldım. Emeği geçen mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” Dedi.

Orhangazi Belediyesi yoğun çalışma temposunu sürdürüyor. Orhangazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bu kapsamda ücretsiz şeker ölçümü gerçekleştirdi. Dünya Diyabet Günü vesilesiyle yapılan şeker ölçümlerini Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sağlık İşleri Koordinatörlüğü personeli ve Beyazmasa ekipleri gerçekleştirdi. Sabah saat 8.30’da başlayan ücretsiz şeker ölçümü Orhangazililer tarafından ilgiyle karşılandı. Orhangazi Belediyesi halka dokunan çalışmalarını sürdürecek.

Diğer Haberler