Menu

Orhangazi Üçüncü Kitap Günleri İçin Geri Sayım Başladı.

Yazdır / Tarih: 2022-11-15
Orhangazi Üçüncü Kitap Günleri İçin Geri Sayım Başladı.

Orhangazi Belediyesi tarafından 21-27 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek Orhangazi 3. Kitap Günlerine sayılı günler kaldı.  Orhangazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek Orhangazi 3. Kitap günleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi Orhangazi Kültür Merkezinde yapılacak. Kitap günlerine birçok ünlü yazar katılacak.

Orhangazi Belediyesi çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Orhangazi Belediyesi bu çerçevede geleneksel hale getirdiği Kitap günlerinin Üçüncüsüne hazırlanıyor. 21 Kasım Pazartesi günü başlayacak olan 3. Kitap Günleri Etkinliği 27 Kasım’a kadar ziyaretçilere kapılarını açacak. Etkinlik Bursa Büyükşehir Belediyesi Orhangazi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 3. Kitap Günleri kapsamında birbirinden farklı yazarlar okuyucuları ile buluşacak. Ünlü yazarlar hem imza etkinlikleri, hem de söyleşi düzenleyecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Bir kitabın aynı zamanda başka bir hayat olduğunu, vurgulayarak sözlerini “ Artık geleneksel hale getirdiğimiz Kitap günlerimizin üçüncüsünü düzenliyoruz. Kitap günlerimize birbirinden ünlü birçok yazar katılacak. Okumak gerçekten çok farklı alışkanlıktır. Balzac ’ın bir kitabını okursanız 1800’lerin Fransa’sına gidersiniz. Dostoyevski‘yi okursanız bu sefer yine 1800’lerin Rusya’sına gidersiniz. Ya da bir kaptanın anılarıyla okyanusların ortasında yelken açarsınız. Bir düşünün, 1800 li yılları yaşamanın başka yolu var mıdır?“ Şeklinde sürdürdü. Başkan Aydın açıklamasına “ 21 Kasım Pazartesi günü başlayacak, 27 Kasım Pazar günü sona erecek Orhangazi Üçüncü Kitap Günlerine bütün hemşehrilerimi ama özellikle genç kardeşlerimi ve küçük yaştaki evlatlarımı bekliyorum.“ cümleleriyle son verdi.

 

Diğer Haberler