Menu

Orhangazi'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Yazdır / Tarih: 2024-04-23

Orhangazi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını büyük bir coşkuyla kutladı. Kutlamalar sabah saat 10:00'da Milli Eğitim İlçe Müdürlüğünün Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başladı. Etkinlikler, 10:30'da amfi tiyatroda okulların renkli gösterileri ile devam etti. Öğrencilerin hazırladığı danslar, müzikaller ve folklor gösterileri izleyenlerden büyük alkış aldı.

Öğleden sonra, Orhangazi Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan Bayramı şenlikleri başladı. Cumhuriyet Meydanında kurulan oyun alanları, pamuk şeker stantları ve birçok etkinlik, çocukların neşesiyle buluştu. Etkinlikler, akşam saat 6'ya kadar devam ederek, bayramın tadını çıkarmak isteyen herkes için unutulmaz anlar oluşturdu. Gün boyu devam eden kutlama programına Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın yanı sıra Orhangazi Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu,  Ak parti İlçe Başkanı Gökhan Ulusu, siyasi partilerin ilçe Başkanları. STK temsilcileri ve diğer protokol katıldı.

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, 23 Nisan Çocuk Şenliği ile ilgili yaptığı açıklamada, "Orhangazi’mizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını birçok etkinlikle kutladık. Cumhuriyet Meydanında bayram sevincine uygun olarak çocuklarımız için güzel bir şenlik hazırladık. Şenlikte çocuklarımız eğlendi, bizler de onlarla eğlendik. Bütün çocuklarımızın bayramlarını tekrardan kutluyorum," dedi.

Başkan Aydın, ikinci dönemde de çocuklar ve gençler için daha fazla program ve organizasyon gerçekleştireceklerini belirterek, "Mümkün olan her ortamda çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimi ve sosyal aktiviteleri için çalışmalarımıza devam edeceğiz," ifadelerini kullandı.

Orhangazi'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm renkleriyle ve neşesiyle kutlanarak, çocukların ve büyüklerin yüzünde mutluluk izleri bıraktı.

Diğer Haberler