Menu

Temizlikte Üç Adım: Orhangazi’de Konteynerler Otomatik Sistemle Dezenfekte Ediliyor

Yazdır / Tarih: 2024-07-03

Orhangazi Belediyesi, ilçeyi daha temiz ve yaşanabilir kılmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki çöp konteynerlerini yerlerinde yıkayıp dezenfekte ediyor. Şehir genelindeki temizlik işlemleri kısa bir süre içerisinde tamamlanacak.

Orhangazi Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Orhangazi Belediyesi olarak bütün ekiplerimizle hemşehrilerimizi daha rahat bir Orhangazi'de yaşatmak için gece gündüz çalışıyoruz. Bu bağlamda, ilçemiz genelinde bulunan 6000 adet çöp konteynerini yılda en az üç kez yıkayıp dezenfekte ediyoruz. Yıkama ve dezenfekte çalışmalarımız ilçe merkezimizde ve dış mahallelerimizdeki tüm çöp konteynerlerini kapsıyor. Çalışmalarımız kısa bir süre içerisinde tüm ilçemizde tamamlanacak. Bu çalışma sonrası ilçemiz hem daha temiz bir çevreye kavuşacak hem de sinek ve larva oluşumu önlenecek." ifadelerine yer verildi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından düzenli olarak yapılan çöp konteynerleri yıkama ve dezenfekte çalışmaları devam ediyor. Normal şartlar altında yılda üç kez yapılan bu çalışmalar, bütün Orhangazi’yi kapsıyor. İlçe genelinde bulunan 6000 adet çöp konteyneri, yıkama aracının içinde ortalama 5 dakikada otomatik olarak yıkanıp dezenfekte ediliyor.

Belediye yetkilileri, temizlik çalışmalarının kısa sürede tamamlanacağını belirterek, vatandaşların daha temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşaması için gayret gösterdiklerini vurguladı. Bu kapsamda yapılan çalışmalar, hem çevre temizliğini sağlıyor hem de sağlık açısından önemli olan sinek ve larva oluşumunu engelliyor.

Diğer Haberler